Napad na bank, ucieczka uzbrojonych sprawców i policyjny pościg. To policyjne ćwiczenia

foto: Policja foto: Policja
Napad na bank, ucieczka uzbrojonych sprawców, policyjny pościg i zatrzymanie napastników - to scenariusz ćwiczeń, jakie na terenie powiatu zamojskiego przeprowadzili policjanci. Celem ćwiczeń pod kryptonimem "Blokada 23" było sprawdzenie procedur w praktyce oraz doskonalenie umiejętności współdziałania w sytuacjach kryzysowych.

Ćwiczenia odbyły się dzisiaj na terenie powiatu zamojskiego. Uczestniczyli w nich policjanci Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz policjanci z komend powiatowych w Biłgoraju oraz Tomaszowa Lubelskiego.

- Przygotowany na to przedsięwzięcie scenariusz zakładał, że funkcjonariusze otrzymali informację o napadzie na bank w Szczebrzeszynie. Uzbrojeni w broń palną sprawcy ukradli pieniądze i odjechali samochodem osobowym drogą krajową numer 74 w kierunku Zamościa. Dyżurny o napadzie informuje patrole pełniące służbę na terenie Zamościa i powiatu - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Równocześnie jeden z zamojskich patroli w miejscowości Płoskie zauważa pojazd, którym prawdopodobnie uciekają sprawcy napadu. Policjanci rozpoczynają pościg, a oficer dyżurny, zgodnie z procedurami, organizuje posterunek kontrolo – blokadowy z wykorzystaniem pojazdów służbowych i kolczatki drogowej. - dodaje.

Po zakończeniu ćwiczeń w świetlicy zamojskiej komendy Policji dowódcy i funkcjonariusze biorący udział w działaniach podsumowali realizowane zadania.

- Tego typu ćwiczenie przeprowadzane są cyklicznie, a ich celem jest doskonalenie umiejętności działań i współpracy policjantów różnych komórek organizacyjnych. Tego typu przedsięwzięcia pozwalają również na przećwiczenie policyjnych procedur na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej. - wyjaśnia rzeczniczka.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us