Parking zamiast ruiny

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Na terenie "starego" szpitala w Zamościu rozpoczęła się rozbiórka tzw. lodowni na tyłach apteki szpitalnej. W miejscu konstrukcji, która stała bezużyteczna od kilkudziesięciu lat, powstaną miejsca parkingowe.

Kilka dekad temu obiekt służył za szpitalną spiżarnię. Wypełniano go lodem i przechowywano w nim m.in. świńskie półtusze. Kiedy przestał być potrzebny, przez pewien czas służył za magazyn, aż w końcu zaczął popadać w ruinę.

W poniedziałek, 13 listopada, rozpoczęła się jego rozbiórka. Wykonawcą jest firma PPHU JSZ Jerzy Sylwester Zagraba z Dorohuczy, która wygrała ponowny przetarg (w poprzednim oferenci proponowali zbyt wysoką cenę). Za 77 tys. zł brutto firma nie tylko rozbierze lodownię i wywiezie gruz, ale także zniweluje teren i wybuduje na nim parking na 8 pojazdów.

- Liczyliśmy, że miejsc parkingowych, tak bardzo potrzebnych pacjentom i ich rodzinom, uda się stworzyć więcej – mówi Damian Miechowicz, prezes zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. – Niestety, wystąpiły tzw. kolizje budowlane, m.in. z przyłączami awaryjnego ujęcia wody, dlatego musieliśmy zrewidować nasze plany.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us