Reklama

100 tys.zł. dla szpitala. To prezent od PGE

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
W środę, 20 września Andrzej Olborski, dyrektor Oddziału Zamość PGE Dystrybucja S.A. przekazał zarządowi „starego” szpitala w Zamościu symboliczny czek na 100 tys. zł. Te pieniądze to prezent od Fundacji PGE. Darowizna przeznaczona będzie na zakup specjalistycznego sprzętu służącego ratowaniu zdrowia i życia pacjentów.

- Cieszę się, że PGE Dystrybucja może wspierać instytucje niosące pomoc innym. Nasza spółka podejmuje szereg działań służących celom społecznym przy jednoczesnej realizacji strategii biznesowej. Tylko w tym roku zarekomendowaliśmy ponad 600 tys. zł na darowizny dla szpitali na terenie działania Spółki. Jakość świadczonych tutaj usług zdrowotnych jest na najwyższym poziomie, dlatego jestem przekonany, że udzielona pomoc zostanie spożytkowana w najlepszy możliwy sposób. Dodatkowo, jako mieszkaniec Zamościa cieszę się, że mogliśmy wspomóc akurat Zamojski Szpital Niepubliczny – podkreśla Andrzej Olborski.

Pomoc od Fundacji PGE była podzielona na dwie transze. Wcześniej, dzięki dofinansowaniu w wysokości 40 tys. zł szpital kupił dwa urządzenia: do nieinwazyjnego monitorowania wentylacji i nasycenia tlenem oraz do cyfrowego drenażu klatki piersiowej dla Oddziału Chorób Płuc.

Z kolei druga część, w wysokości 60 tys. zł, przeznaczona zostanie na zakup wysokiej klasy aparatu usg dla Oddziału Hematologicznego (procedura zamówienia została już uruchomiona). W tym ostatnim przypadku jest to o tyle ważne, że urządzenie, z którego lekarze korzystają obecnie ma już ponad 10 lat i jest mocno wyeksploatowane.

Nowy sprzęt oznacza lepszą diagnostykę i leczenie dla blisko 2 tysięcy pacjentów, którzy w ciągu roku przewijają się przez oba oddziały – mówi prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. – W dobie postcovidowej taka pomoc ma ogromne znaczenie.

- Wsparcie od Fundacji pokazuje, że firmy z grupy PGE, w tym zamojski Oddział PGE Dystrybucja S.A., odznaczają się dużą tzw. wrażliwością społeczną - dodaje z kolei Damian Miechowicz, prezes Zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. – Cieszy nas to tym bardziej, że jako szpital jesteśmy klientem PGE.

W uroczystości przekazania czeku udział wzięli kierownicy oddziałów, które dostały wsparcie: Ewa Lipska (ordynator pulmonologii), Igor Perehubka (zastępca ordynatora) oraz Renata Kasza (ordynator Oddziału Hematologicznego), a także Mariusz Paszko, wiceprezes „starego” szpitala w Zamościu.

8 komentarzy

 • Ja
  Ja środa, 20 wrzesień 2023 14:49 Link do komentarza

  Czas cudów! Czeki, paliwo po 6 zł! Niecierpliwie czekam na kolejne informacje :D

 • Janina
  Janina środa, 20 wrzesień 2023 15:12 Link do komentarza

  Mamy najdroższy prąd w Europie - marże też mamy pewnie najwyższe, więc PGE nie robi łaski oddając nam nasze własne pieniądze...

 • Precz z PZPR bis (PiS)
  Precz z PZPR bis (PiS) środa, 20 wrzesień 2023 19:31 Link do komentarza

  Wszystko w ramach wyborów. Pan Dyrektor robi sobie kampanię wyborczą kosztem klientów PGE.

 • obiektywny
  obiektywny czwartek, 21 wrzesień 2023 07:49 Link do komentarza

  Wybory powinny być jak najczęściej, Polacy częściej korzystaliby ze zwrotu od państwa, "wyłudzonych", własnych pieniędzy, przez sztuczną inflację, haracz w postaci podatku VAT, kosmicznych cen nośników energii itd.
  Jak się skończy kampania niech dyrektor generalny PGE, obecnie kandydat pis do Sejmu, wyśle pracowników na zamojskie osiedla, niech zobaczą w jakim stanie są słupy oświetleniowe (skorodowane, brak kloszy lub stare zmatowiałe kosze, przez które ledwo widać światło, brudne ściany budynków trafo). Może przy udziale środków zewnętrznych trzeba wymienić na osiedlach
  wspólnie z Miastem obudowy na led, energooszczędne i efektywniej świecące. Mieszkańcy czekają.

 • obserwator
  obserwator czwartek, 21 wrzesień 2023 07:52 Link do komentarza

  Wyraz twarzy prezesów i pracowników? Zadowolenia nie kryją ;)

 • Zamościak
  Zamościak czwartek, 21 wrzesień 2023 08:11 Link do komentarza

  łżesz POjebie

 • oni
  oni czwartek, 21 wrzesień 2023 12:47 Link do komentarza

  Zbraklo na pensyjke dla dubla?

 • zamościanin

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us