Zabójstwo w Chomęciskach Małych. Jest akt oskarżenia

Ciało mężczyzny znaleziono w jego domu znajdującym się na uboczu wsi, foto: Policja, archiwum Ciało mężczyzny znaleziono w jego domu znajdującym się na uboczu wsi, foto: Policja, archiwum

Prokuratura przygotowała akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 71-letniego mieszkańca Chomęcisk Małych w powiecie zamojskim. Do tragicznych wydarzeń doszło latem 2015 roku. O dokonanie zbrodni podejrzani są trzej młodzieńcy, dwóch miało wówczas ukończone 15 lat, trzeci 17.

- Podejrzani zostali przebadani przez biegłych psychiatrów i psychologa. W złożonych opiniach biegli wypowiedzieli się, że wszyscy trzej podejrzani są poczytalni i mogą brać udział w procesie karnym - informuje Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Prokurator zarzucił podejrzanym, że 20 lipca 2015 r. w Chomęciskach Małych dokonali zabójstwa 71-letniego mieszkańca tej wsi. Śledczy ustalili, że oprawcy bili mężczyznę rękami, kopali oraz zadali mu kilkanaście uderzeń drewnianym kołkiem i motyką z metalowym ostrzem. Zabrali 10 zł i radio.

Sprawcy przez prawie 2 lata unikali sprawiedliwości. Zostali zatrzymani w kwietniu tego roku.

- Wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Różnią się one szczegółami, jednak w ogólnej linii co do przebiegu zdarzenia są zgodne - informuje prokurator Wójcik.

Podejrzani przebywają w jednostkach penitencjarnych. Z uwagi na dobro śledztwa zarządzono umieszczenie ich w zakładach karnych – w Zamościu, Chełmie i Hrubieszowie.

25 lipca prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Zamościu. Dwaj nieletni (w czasie czynu) sprawcy potraktowani zostali w niniejszej sprawie jako dorośli. Pierwsza rozprawa ma się odbyć 25 września.

Jak informuje prokuratura, podejrzanym grozi od 12 do 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us