Reklama
Reklama

Pożar na Peowiaków, spłonęło mieszkanie. Potrzebna pomoc!

Spłonęło mieszkanie na Pewiaków w Zamościu, foto: PSP Zamość Spłonęło mieszkanie na Pewiaków w Zamościu, foto: PSP Zamość

Na 200 tys.zł oszacowano straty po pożarze mieszkania przy ul. Peowiaków w Zamościu. Na szczęście dzieci, które znajdowały się w mieszkaniu opuściły lokal, nic im się nie stało. Potrzebna jest pomoc dla poszkodowanej rodziny.

Do pożaru doszło we wtorek około  godz. 14 w mieszkaniu bloku przy ul. Peowiaków 42 w Zamościu.  Będące w mieszaniu dzieci same opuściły lokal, nie doznały żadnych obrażeń.

- Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęte jest mieszkanie zlokalizowane na parterze budynku. Płomienie i dym wydostawały się przez okna i otwarte drzwi na klatkę schodową powodując jej intensywne zadymienie. Na balkonie budynku tuż nad płonącym mieszkaniem przebywała kobieta z dzieckiem. Strażacy podjęli działania gaśnicze, jednocześnie wykorzystując drabinę przystawną ewakuowali kobietę z dzieckiem, które przekazano służbom medycznym. Zadymiona klatka schodowa uniemożliwia ewakuację mieszańców z wyższych pięter budynku. W związku z czym osoby przebywające w mieszkaniach tej klatki schodowej pouczono o konieczności uszczelnienia drzwi wejściowych oraz otwarciu okien - relacjonuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. 

- Po zlokalizowaniu i przygaszeniu pożaru, wspólnie z funkcjonariuszami policji ustalono wszystkie osoby, które przebywały w czasie pożaru w mieszkaniach oraz właścicieli mieszkań, którzy w tym czasie byli poza miejscem zamieszkania. Sprawdzono i oddymiono wszystkie mieszania na tej klatce schodowej oraz pomieszczenia piwniczne. Nikomu nic się nie stało - dodaje rzecznik Szozda. 

Jak informują strażacy, przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

- Doszło do zapalenia się materiałów palnych znajdujących się w pokoju. Brak ograniczenia dostępu powietrza (otwarte drzwi) do miejsca pożaru spowodował jego rozprzestrzenienie na inne pomieszczenia w tym oddziaływanie na klatkę schodową. Spaleniu uległ w całości pokój mieszkalny i korytarz, w mieszaniu uszkodzona została, stolarka okienna i drzwiowa, odpadnięty tynk, okopcone ściany. Ponadto uszkodzona została elewacja budynku, okno na pierwszym piętrze oraz okopcone ściany klatki schodowej i mieszkanie na 1 piętrze - wylicza rzecznik Szozda. 

Wstępnie straty oszacowano na 200 tys. złotych.

W działaniach trwających niespełna 2 godziny wzięły udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz OSP Mokre.

- Zwracajmy uwagę na stan instalacji elektrycznej. W przypadku pojawienia się zastrzeżeń, co do jej sprawności, informację należy przekazywać administracji lub skorzystać z pomocy wykwalifikowanych elektryków. Jednocześnie pamiętajmy, na ile to możliwe w takiej sytuacji, że jeżeli nie możemy podjąć działań gaśniczych, to niezmiernie istotnym jest zamkniecie drzwi do pomieszczenia, które uległo zapaleniu. Takie działanie spowoduje ograniczenie dopływu tlenu - przynajmniej w pierwszej fazie rozwoju pożaru, a to wpłynie bezpośrednio na zmniejszenie jego intensywności i strat pożarowych - wyjaśnia Andrzej Szozda.

Zarząd osiedla Planty organizuje zbiórkę darów dla poszkodowanej rodziny. - Bardzo proszę o pomoc dla mieszkańców naszego osiedla, którzy w pożarze utracili dorobek całego życia - apeluje Tomasz Figiel, przewodniczący zarządu osiedla Planty. - Potrzebne są materiały budowlane, nowe meble oraz sprzęt AGD. Liczymy na państwa wrażliwość oraz dobre serce - dodaje. 

Kontakt telefoniczny w sprawie pomocy poszkodowanym pod nr telefonu 732-511-005.

 

Media

1 komentarz

  • strach sie bac
    strach sie bac środa, 30 sierpień 2017 13:24 Link do komentarza

    zwarcie w instalacji elektrycznej? ale wewnatrz w scianie czy czajnik elektryczny a moze ladowarka do telefonu?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us