Reklama

Szczypiorniści z "Ósemki" wicemistrzami Polski

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu wywalczyła srebrny medal w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców w Dźwirzynie. Zespół trenera Damiana Morawskiego pokonała w ostatnim meczu drużynę z Ostrołęki, która zdobyła złoto dzięki korzystniejszej ilości bramek.

W turnieju rywalizowało 15 drużyn - mistrzów swoich województw. Zamojska „ósemka” znalazła się w jednej z trzech grup, mając za rywali zespoły ze Zwolenia, Ryjewa, Jabłoni Kościelnej i Świdnicy. Tę rywalizację podopieczni Damiana Morawskiego i Adama Gacy zakończyli z kompletem zwycięstw. W ten sposób szczypiorniści z „ósemki” znaleźli się już w gronie sześciu najlepszych ekip w Polsce.

W spotkaniu półfinałowym zamościanie zmierzyli się z Krakowem. Uczniowie z Zamościa wygrali pewnie 17:11, zapewniając sobie medal. W finałowym starciu chłopcy z „ósemki” po zaciętym boju ulegli Obornikom Wlkp. 15:16, a następnie pokonali 13:9 Ostrołękę. Takie rozstrzygnięcia oznaczały, że ekipa z Zamościa wywalczyła srebro.

To ogromny sukces naszych szczypiornistów, którzy występowali w składzie: Arcaba Paweł, Bielecki Mateusz, Bielecki Wiktor, Brodziak Dominik, Ciurysek Szymon, Dołba Kacper, Dragan Dawid, Dymytryszyn Szymon, Farion Dawid, Gawliczek Michał, Kostrubiec Kacper, Krasnopolski Krzysztof, Kulik Karol, Łyś Paweł, Pieczykolan Ignacy, Smyl Wojciech.

W najlepszej siódemce turnieju znalazł się Dominik Brodziak, a za najlepszego "kołowego" turnieju uznano Michała Gawliczka.

- Tyle lat pracowaliśmy na ten sukces, dlatego bardzo się cieszymy. Chłopcy dali z siebie wszystko, zagrali bardzo mocno w obronie i to sprawiło, że mamy srebrny medal! Na dobrą sprawę, przegraliśmy tylko jeden mecz, różnicą jednej bramki. Do tego warto podkreślić, że na szesnastu zawodników, aż dwunastu chłopaków mieliśmy rok młodszych. Ciężka praca przyniosła efekty. Jestem dumny z tych chłopaków – podkreślił szczęśliwy Damian Morawski, który na co dzień pracę z "ósemce" łączy ze szkoleniem w Padwie.

1 komentarz

  • wiedziałem
    wiedziałem czwartek, 09 czerwiec 2022 09:53 Link do komentarza

    że jedzenie szczypiorku pomaga na wszystko, brawo

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us