Reklama
Reklama

Będzie to pierwsza "Olejarska Dycha"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Już za tydzień, 29 maja 2022, w miejscowości Nielisz odbędzie się pierwsza edycja biegu Olejarska Dycha. Lista startowa została szczelnie wypełniona długo przed przewidzianym w regulaminie terminem zamknięcia zapisów online. Dla chętnych niewielka pula miejsc będzie jeszcze dostępna w biurze zawodów w dniu wydarzenia.

Koszt pakietu startowego to 60 zł. Biegacze otrzymają imienny numer startowy, pamiątkową chustę z logo wydarzenia, torbę bawełnianą, drewnianą łyżkę oraz książkę kucharską z limitowanej serii z przepisami wykorzystującymi olej rzepakowy. W pakiecie znajdą się także nasiona łąki kwietnej.

Na trasie biegu będą 2 punkty z wodą, obsługiwane przez wolontariuszy ze szkoły w gminie Nielisz, a na mecie czekać będzie na wszystkich biegaczy posiłek regeneracyjny - pyszny krupnik. Będzie też okazja do degustacji świeżo wyciskanego oleju rzepakowego.

Dystans Olejarskiej Dychy to 10 km, a wytyczona trasa poprowadzi biegaczy wzdłuż charakterystycznych pól rzepaku i przez leśne ścieżki Nadleśnictwa Zwierzyniec aż do mety na malowniczej plaży Marina nad Zalewem Nielisz. Szansę, aby ukończyć bieg, będą mieli zarówno zaawansowani biegacze, jak i ci początkujący, ponieważ przewidziany limit 90 min to czas, który pozwoli bez pośpiechu zaliczyć pełen wszystkim pełną "dychę". Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

Zawodnicy klasyfikowani będą w kategoriach OPEN K/M oraz trzech kategoriach wiekowych K/M. Biegacze i biegaczki z miejsc I-III wspomnianych kategorii otrzymają pamiątkowe statuetki, a miejsce I-IV w kategorii OPEN K/M będą dodatkowo wyróżnione nagrodami finansowymi. Dla osób z branży olejarskiej, tj. przedstawicieli zakładów tłuszczowych i firm produkujących olej rzepakowy, rolników, przewidziana jest dodatkowa klasyfikacja w ramach Mistrzostw Polski Olejarzy. Klasyfikacja wiekowa i branżowa dublują się z OPEN.

Początek zawodów o godz. 10:00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us