Reklama
Reklama

Młodzicy Padwy w Finale!

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Świetny występ młodzików Padwy Zamość. W ostatnim meczu turnieju 1/8 Finału Pucharu ZPRP nasz zespół pokonał MKS Poznań 32:30 i z pierwszego miejsca awansował do Finału, w którym zagra osiem najlepszych drużyn w Polsce. Decydujące starcie będzie miało miejsce w dniach 19-22 maja, miejsce jeszcze do ustalenia. We wcześniejszych spotkaniach Padwa pokonała Orła Opole 27:14 i Wisłę Płock 30:26.

W spotkaniu z poznaniakami podopieczni Damiana Morawskiego długo gonili gospodarzy, ale kiedy już ich dopadli, nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Awans do czołowej ósemki w kraju to duży sukces naszego klubu, a jednocześnie potwierdzenie jakości szkolenia!

- Nie byliśmy faworytem tego turnieju, więc tym większe brawa dla chłopaków. Zespół z Poznania przewyższał nas pod względem fizycznym i motorycznym, ale jak się okazało, na końcowy wynik w piłce ręcznej składa się nie tylko siła i sędziowanie. Mieliśmy w swoich szeregach dużo zawodników, którzy w decydujących momentach brali na siebie odpowiedzialność i nie bali się rzucać. W obronie byliśmy zdeterminowani, chłopcy nie zadowolili się drugim miejscem i dali z siebie wszystko. Ten wynik ma taką swoją piękną historię, bo w czasach pandemii spotykaliśmy się w niedzielę, trenowaliśmy na dworze i ciężko trenowaliśmy, gdzie tylko się dało – podkreśla trener Damian Morawski. – Cieszymy się ogromnie i już żyjemy finałem! Dla nas to naprawdę duża sprawa! W imieniu drużyny pięknie dziękuję naszym niesamowitym kibicom, którzy mocno nas wspierali. Przez to czuliśmy niemal, jakby turniej był rozgrywany w Zamościu!

PADWA: Dragan Dawid, Krysiak Adam, Kulik Karo - Arcaba Paweł, Jarentowski Igor, Łyś Paweł, Bielecki Mateusz, Sokołowski Patryk, Gawliczek Michał, Świstowski Igor, Bielecki Wiktor, Pieczykolan Ignacy, Smyl Wojciech, Dymytryszyn Szymon, Dołba Kacper, Brodziak Dominik. Trener: Morawski Damian.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us