Zamojscy tenisiści zakończyli rundę

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Ósme miejsce w tabeli Superligi zajęła drużyna Uczelnia Państwowa Zamość po rundzie zasadniczej sezonu 2020/2021. W ostatnim meczu tej rundy zamościanie podejmowali u siebie drużynę Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W konfrontacji z wicemistrzem Polski tenisiści drużyny Uczelnia Państwowa Zamość dali z siebie wszystko, jednak musieli uznać wyższość rywali.

Ambicja i wola walki to były główne atuty zamościan w meczu z utytułowanym zespołem Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W pojedynkach z zawodnikami wicemistrza Polski zamojscy tenisiści pokazali, że już dużo potrafią i wyciągnęli wnioski z dotychczas rozegranych meczów. Na rywali z górnej półki jak drużyna z Grodziska Mazowieckiego było to jednak jeszcze niewystarczające i przed podopiecznymi trenera Piotra Kostrubca jeszcze sporo pracy.

W pierwszym pojedynku meczu Igor Zavadskyi zmierzył się z Markiem Badowskim. Po pierwszym, wyrównanym secie w kolejnych dominował już kapitan drużyny gości wygrywając 3:0. W drugiej parze zmierzyli się Paweł Kozieł i Pavel Sirucka. Zawodnik z Zamościa kilkakrotnie wychodził na prowadzenie jednak Sirucka wykorzystując swoje doświadczenie przechylał w końcówce setów szalę zwycięstwa na swoją stronę. Czech wygrał z Pawłem Koziełem 3:0.

W trzecim pojedynku kapitan zamościan, Marcin Litwiniuk zagrał z rewelacyjnym, młodym zawodnikiem z Grodziska Mazowieckiego, Miłoszem Redzimskim. Pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął zawodnik gości, ustanawiając wynik całego meczu na 3:0 dla Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Spotkanie z wicemistrzem Polski było bardzo cenną lekcją dla drużyny Uczelnia Państwowa Zamość. Pomimo porażki można mieć nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych meczach Superligi tenisa stołowego.

Po pierwszej rundzie zespół z Zamościa z dorobkiem 14 punktów zajmuje 8. miejsce w tabeli Superligi. To całkiem dobre osiągnięcie, zważywszy, że jest to debiutancki sezon drużyny Uczelnia Państwowa Zamość w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Teraz tabela ligowa zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. Zamościanie znajdą się w tej drugiej. Po całkiem dobrej pierwszej rundzie drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kostrubca ma sporą przewagę nad strefą spadkową i jeśli będzie grać również dobrze jak w rundzie zasadniczej to cel w postaci utrzymania w Superlidze powinien zostać osiągnięty.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us