Wzmocnienia na Superligę

foto: Klaudia Kusińska, Arjun Ghosh (materiał nadesłany) foto: Klaudia Kusińska, Arjun Ghosh (materiał nadesłany)

Rozmowa z Piotrem Kostrubcem, trenerem zamojskiej drużyny tenisa stołowego.

Przed zamojskimi tenisistami i tenisistkami nowy sezon i nowe wyzwania. Jakie cele zakładają sobie obie drużyny?
Po pierwsze możemy już oficjalnie ogłosić, że od przyszłego sezonu męska drużyna występować będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, w Superlidze. Najważniejszym celem drużyny mężczyzn jako beniaminka w tak doborowej stawce drużyn będzie utrzymanie. Dziewczęta natomiast po dokonaniu niewielkich korekt w zespole będą z pewnością walczyły o najwyższe cele w I lidze.

Trzon drużyny mężczyzn stanowią Igor Zavadskyi, Paweł Kozieł i Marcin Litwiniuk. Jakie nowe twarze pojawią się w zespole?
Tak to prawda. Z tymi zawodnikami jesteśmy związani od kilku lat, to oni zapisali karty historii zamojskiego tenisa stołowego, stąd decyzja o występach w niezmienionym składzie. Oczywiście jesteśmy świadomi, że solidny zespół pierwszoligowy to może być za mało na utrzymanie w Superlidze, więc nasza drużyna zostanie wzmocniona graczami z zagranicy.

Może trener zaprezentować kibicom nowych zawodników i ich osiągnięcia?
Na obecną chwilę mogę powiedzieć o jednym z zawodników, z którym podpisaliśmy kontrakt. Jest to młody perspektywiczny zawodnik z Indii - Arjun Ghosh. Zdecydowaliśmy się na niego, ponieważ wpisuje się w strategię prowadzenia i rozwoju naszego klubu. Ponadto, jak prawie wszyscy nasi byli lub obecni zawodnicy, będzie studentem Uczelni Państwowej w Zamościu, która jest sponsorem tytularnym drużyny w Superlidze. Wkrótce podamy nazwisko kolejnego zawodnika.

Ubiegły sezon na wysokim trzecim miejscu w I lidze zakończyła drużyna zamojskich tenisistek. Panie na pewno mają apetyty by poprawić ten rezultat w kolejnym sezonie. Czy w tym przypadku również pojawią się wzmocnienia?
Tak, zespół kobiet zostanie wzmocniony wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski i Europy Klaudią Kusińską. Jesteśmy przekonani, że będzie ona liderką i ważnym ogniwem naszej drużyny w walce o najwyższe cele w przyszłym sezonie.

Dziękuję za rozmowę.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us