Reklama
Reklama

AMWL dla studentów UPZ

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Studenci Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu zdominowali tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego (6.12.2019 r.), dzieląc między sobą miejsca na podium. Paweł Kozieł zdobył złoto, Łukasz Jarocki srebro, zaś Arkadiusz Żuk brąz.

Reprezentanci UPZ od początku turnieju mistrzowskiego wskazywani byli w gronie faworytów i nie zawiedli. Meczom zamościan nie brakowało dramatyzmu. Najpierw z walki o złoto Arkadiusza Żuka wyeliminował Paweł Kozieł. Następnie w finale spotkali się również dwaj reprezentanci UPZ: Paweł Kozieł i Łukasz Jarocki. W meczu pełno było zwrotów. Pierwszego seta wygrał Paweł, lecz po kolejnych partiach to Łukasz prowadził 2:1. Po zaciętej walce lepszy okazał się Paweł Kozieł wygrywając ostatecznie 3:2 i zdobywając złoty medal.

Z kolei w pojedynku o brązowy medal Arkadiusz Żuk prowadził 1:0 z Sylwestrem Włoszkiem z WSSP w Lublinie, lecz w drugim secie zrezygnował z dalszej gry i oddał mecz. Tym samym trzecie miejsce na podium również zajął zawodnik UPZ.

Wszyscy trzej medaliści są studentami UPZ na kierunku turystyka i rekreacja. Reprezentację Uczelni Państwowej w Zamościu prowadzi trener Piotr Kostrubiec.

Finały kobiet zdominowały zawodniczki z Lublina, ale i w nich nie zabrakło zamojskiego akcentu. Złoty medal zdobyła reprezentująca AZS UMCS Lublin Patrycja Waszczuk, która występuje w I-ligowej drużynie PWSZ Zamość. W finale pokonała inną reprezentantkę UMCS Sylwię Sołtysik. Brąz zdobyła Joanna Kuchnio z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która w meczu o trzecie miejsce pokonała Olgę Lubych z KUL. Medale i nagrody wręczył zawodnikom rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski, który pogratulował wszystkim medalistom AMWL.

Podium mężczyzn:
I miejsce - Paweł Kozieł UPZ
II miejsce - Łukasz Jarocki UPZ
III miejsce Arkadiusz Żuk UPZ

Podium kobiet:
I miejsce - Patrycja Waszczuk UMCS
II miejsce - Sylwia Sołtysik UMCS
III miejsce - Joanna Kuchnio Uniwersytet Medyczny w Lublinie

W AMWL udział wzięły studentki z lubelskich uczelni: UMCS, WSNS, KUL, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Lubelska oraz studenci reprezentujący uczelnie: UPZ, KUL, WSNS, WSSP, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Lubelska, PWSZ Chełm, LAW Dęblin.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us