Reklama

Dobry występ zamojskich zawodników boccia

Zamość reprezentowało 11 zawodników oraz 8 osób kadry trenerów i asystentów, foto: materiał nadesłany Zamość reprezentowało 11 zawodników oraz 8 osób kadry trenerów i asystentów, foto: materiał nadesłany
Dobry występ zamojskich zawodników na pierwszych zawodach w ramach Polskiej Ligi Boccia. Zawody odbyły się w dniach 25-28 maja w Konopiskach koło Częstochowy. Były równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Boccia. Zawody miały rangę międzynarodową.

Zamojskie placówki powołane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu reprezentowało 11 zawodników oraz 8 osób kadry trenerów i asystentów.

- Zawody miały wysoki poziom - ocenia Ireneusz Klimek, prezes Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych ?Krok za Krokiem? w Zamościu. - Cieszy fakt, że Polska Boccia rozwija się dynamicznie. A to w perspektywie Paraolimpiady w Tokio i Światowego turnieju Boccia w Poznaniu w Lipcu 2017r daje nadzieję na dobre wyniki. Nasi zawodnicy na tle krajowej czołówki prezentują się dobrze. Szczególnie wyróżnili się Paweł Krajewski, który po dogrywce przegrał z Mistrzem Polski. Natomiast Dominik Krajewski w pierwszym starcie w życiu zakwalifikował się do ćwierćfinałów imprezy tej rangi, podobnie  jak Mateusz Pawelec - wylicza.

Poniżej wyniki Turnieju Boccia w Konopiskach w poszczególnych kategoriach:
? kategoria BC1 II miejsce R. Skwaryło,IV miejsce A.Cios
? Kategoria BC2 IX miejsce K.Kopiel,XV K .Pomarański
? Kategoria BC3 V miejsce B.Nowosadowski VIII D.Krajewski
? Kategoria BC4 II miejsce P.Krajewski
? Kategoria BC5 V miejsce M.Pawelec
? Kategoria Open III miejsce KLONY (M.Nowosadowski,K,Jarmoluk,M.Pawluk)

Dodajmy, że 1 czerwca w Zamościu rozegrane będą Mistrzostwa Województwa w tej dyscyplinie. Zawody odbędą się na zamojskiej hali tenisowej OSIR. Z kolei 7 czerwca w ramach Dni Kultury Włoskiej odbędzie piknik połączony z Otwartymi Mistrzostwami Miasta Zamościa - to na zamojskiej starówce.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us