Reklama
Reklama

Dziś starcie z Czuwajem

 Fot. Kazimierz Chmiel Fot. Kazimierz Chmiel

Październikowe starcie MKS Padwa Zamość i Czuwaju Przemyśl pozostanie w pamięci zamojskich kibiców jeszcze przez długi czas. Wówczas po emocjonującej walce do ostatnich sekund lepsi okazali się przemyślanie. Jak obie drużyny wypadną w rewanżu? Pierwszy gwizdek zabrzmi dziś o godz. 18.

Na początek mała dygresja historyczna. Osoby pasjonujące się dawnymi dziejami z pewnością zauważą podobieństwo pomiędzy dwoma miastami, których reprezentacje zmierzą się w sobotę w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych. Zarówno Zamość jak i Przemyśl były ważnymi z militarnego punktu widzenia ośrodkami. Lokalizowano tutaj potężne twierdze.

Jeśli szukać analogii ze sportem, to zarówno halę MKS Padwa jak i Czuwaju można porównać do trudnych do zdobycia warowni. Jedni i drudzy niezwykle rzadko oddają punkty rywalom na własnym parkiecie. Jeśli chodzi o zamościan to sztuka ta udało się jedynie akademikom z Białej Podlaskiej jak i zawodnikom… Czuwaju.

Jeszcze rzadziej porażkę swoich pupili na własnym parkiecie oglądali kibice z Podkarpacia. Punkty z ich parkietu podnieśli jedynie zawodnicy lidera tabeli, SPR PWSZ Tarnów. Zamościan czeka więc bardzo trudne zadanie.

- Nie mam co do tego wątpliwości. Poza tym zdaję sobie sprawę z siły tej drużyny. W Przemyślu grają zawodnicy o uznanych nazwiskach, byli reprezentanci Polski. Nic dziwnego, że Czuwaj plasuje się obecnie na drugiej pozycji i nie jest bez szans w walce o przodownictwo w tabeli – komplementuje sobotniego rywala trener Padwy Marcin Czerwonka.

Początek spotkania o godz. 18. Z uwagi na żałobę narodową z powodu śmierci byłego premiera RP Jana Olszewskiego, podczas spotkania nie będzie muzycznej oprawy meczowej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us