Reklama
Reklama

Bój nasz (prawie) ostatni

Fot. Kazimierz Chmiel Fot. Kazimierz Chmiel

Czas leci nieubłaganie. Pierwsza runda pierwszoligowego sezonu nieuchronnie zbliża się do końca. W najbliższą niedzielę, 9 grudnia beniaminek pierwszej ligi, MKS Padwa Zamość rozegra ostatni w 2018 roku ligowy mecz w hali OSiR Zamość. Do Hetmańskiego Grodu przyjadą rezerwy Orlen Wisły Płock. Początek spotkania o godz. 18.

Wydawać się może, że ligowa inauguracja z AZS UW Warszawa miała miejsce jakby wczoraj. Wrześniowe spotkanie w hali OSiR było pierwszym w historii miasta spotkaniem ligowym na zapleczu PGNiG Superligi. Temu wydarzeniu towarzyszyły ekscytacja, ale też niepewność.

Po blisko trzech miesiącach niepewność co do losów beniaminka w pierwszej lidze ustąpiła miejsce wielkiemu entuzjazmowi. Oczywiście, występów zawodników Marcina Czerwonki nie należy oceniać patrząc na nie przez różowe okulary. Zamościanie w obecnej chwili mają niekorzystny bilans spotkań (4 wygrane – 5 porażek) i ujemny bilans bramek (-25). Nie należy jednak zapominać, że szkoleniowiec żółto-czerwonych od początku przygotowań musiał pracować z zupełnie innym zespołem. W lecie zespół wzmocniło aż siedmiu nowych graczy.

- Piłka ręczna jest grą zespołową, w której, oczywiście, można czasem liczyć na indywidualne zrywy, ale główny nacisk kładzie się na zgranie. Potrzebujemy czasu, aby wzajemnie poznać się na boisku. Im więcej spotkań razem rozegramy, tym nasza gra będzie płynniejsza. Automatyzmy przyjdą z czasem – przekonuje skrzydłowy Łukasz Szymański, który szybko nabawił się kontuzji i w efekcie pojawił się w składzie Padwy jedynie w dwóch pierwszym meczach.

„Wagon” zakończył już rehabilitację po operacji łąkotki i intensywnie pracuje nad powrotem do formy. W niedzielę jeszcze nie wystąpi. Trener Czerwonka musi tonować zapał swojego zawodnika, tym bardziej, że zdrowy Łukasz bardzo przyda się drużynie w drugiej części sezonu.

Spotkanie z Orlenem Wisłą II Płock będzie starcie sąsiadów z tabeli. Obie ekipy wywalczyły jak dotąd po 12 punktów i zajmują miejsce w środkowej strefie tabeli.

Zapraszamy do hali OSiR Zamość w niedzielne popołudnie.

Na niedzielnym meczu nie kończą się jednak ligowe emocje w tym roku. 16 grudnia zamościanie pojadą do Radzymina, zagrać zaległy mecz z innym beniaminkiem, ROKiS Radzymin.


Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us