Reklama
Reklama

Sandomierski prognostyk

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Do rozpoczęcia rozgrywek pierwszej ligi pozostało już tylko dwa tygodnie, dlatego dobrą wiadomością jest zwycięstwo szczypiornistów Padwy Zamość w niedzielnym Memoriale Jurka Gacha, rozgrywanym w Sandomierzu. Zespół trenera Marcina Czerwonki pokonał AZS Uniwersytet Radom i gospodarzy, Wisłę.

22 września jest datą kluczową w kalendarzu piłkarzy ręcznych Padwy. Tego dnia w Zamościu będą działy się rzeczy historyczne. Batalią z AZS UW Warszawa żółto-czerwoni rozpoczną swoją przygodę z pierwszą ligą. Zawodnicy i sztab trenerski w pocie czoła pracują, aby kibice, którzy szczelnie wypełnią halę OSiR, obejrzeli spektakularne i przede wszystkim zwycięskie widowisko.

Wyniki ostatnich gier sparingowych pozwalają mieć nadzieję, że zamościanie dadzą radę. W niedzielę Padwa wywiozła z Sandomierza memoriałowe zwycięstwo. Najpierw zespół trenera Czerwonki pokonał AZS Uniwersytet Radom 22:13. Zaskakująca była bardzo niska skuteczność rywali, z którymi nasza ekipa będzie za kilka tygodni mierzyć się w meczach ligowych. W naszych szeregach tradycyjnie już mogliśmy liczyć na wysoką skuteczność skrzydłowego Łukasza Szymańskiego. Po drugiej stronie zabrakło Pawła Puszkarskiego, ale dobrze zastąpił go Krzysztof Bigos.

Kilkadziesiąt minut później zagraliśmy przeciw gospodarzom i w tym przypadku było to o wiele bardziej zacięte spotkanie. Wynik oscylował w granicach remisu przez zdecydowaną większość spotkania. Jeszcze w 50 min na tablicy wyników był wynik 27:27. Końcowe minuty należały już do gości, którzy zdołali sobie wypracować sobie bezpieczną przewagę.

- Mecz z Wisłą był zacięty i emocjonujący. Gospodarze, chyba niespodziewanie dla samych siebie, wysoko wcześniej przegrali z Uniwersytetem Radom i przeciwko nam zagrali bardzo twardo. W takich warunkach naprawdę można popracować nad charakterem zespołu – powiedział opiekun Padwy.

Zamościanom pozostały do rozegrania już tylko dwie gry kontrolne. Czeka ich wyjazd do Tarnowa na mecz z AZS PWSZ (środa lub czwartek), a także sobotnia potyczka na własnym parkiecie z Orłem Przeworsk.

Padwa Zamość – AZS Uniwersytet Radom 22:13 (12:5)

Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – Szymański 7, Bigos 3, Adamczuk 2, Gałaszkiewicz 2, Teterycz 2, T. Fugiel 2, Mroczek 1, Sz. Fugiel 1, Kłoda 1, Misalski 1, Sałach, Samoszczuk, Pieczykolan, Pomiankiewicz.

Wisła Sandomierz – Padwa Zamość 31:33 (12:14)

Padwa: Bąk, Drabik. Wnuk – Szymański 10, Bigos 5, T. Fugiel 4, Sz. Fugiel 4, Pomiankiewicz 3, Adamczuk 2, Mroczek 2, Gałaszkiewicz 1, Kłoda 1, Teterycz 1, Sałach, I. Radwański, Pieczykolan, Misalski, Samoszczuk.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us