Reklama

VIII Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego w Zamościu

Festiwal odbędzie się m.in. na Krytej Pływalni w Zamościu, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe) Festiwal odbędzie się m.in. na Krytej Pływalni w Zamościu, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe)
"Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego" odbędzie się 25 października w Zamościu. Projekt powstał z myślą o młodzieży posiadającej polskie korzenie i mieszkającej poza granicami naszego kraju oraz ich rówieśników w kraju.

Głównym celem imprezy jest integracja środowisk polonijnych, sportowa rywalizacja oraz umacnianie i ożywianie kontaktu z krajem ojczystym. Bezpośrednimi adresatami przedsięwzięcia jest młodzież polonijna z Ukrainy. To około 50 osób: reprezentanci Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Mościskiej, Towarzystwa Kultury Polskiej im. W. ST. Reymonta na Rowieńszczyźnie. W zawodach weźmie również udział około 250 mieszkańców Zamość, województwa lubelskiego i podkarpackiego.

W czasie festiwalu odbędą się imprezy rekreacyjno-sportowe: na basenie (pływanie na czas na dystansie 50 i 100 m., sztafety pływackie 4 x 25 m.), w hali OSiR w Zamościu (konkurencje wyścigowe, szybkościowe, sztafetowe i rzutowe) oraz na świeżym powietrzu.

Festiwal zakończy się uroczystym podsumowaniem rywalizacji, wręczeniem dyplomów i pucharów.

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us