Reklama

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się w Zamościu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich odbędzie się w województwie lubelskim, m.in. w Zamościu. W zawodach udział weźmie około 300 zawodników z całej Polski. Zamość będzie gospodarzem następujących dyscyplin: łucznictwo, piłka ręczna plażowa, koszykówka 3×3, tenis.

Wydarzenie w Zamościu zainaugurują zmagania w piłkę ręczną plażową mężczyzn i kobiet. Rozgrywki będą odbywać się w dniach 22-23 czerwca, na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu przy ul. Królowej Jadwigi 8.

22.06.2024 r. – w godz. 9:00 - 19:00 – mecze w grupach,
23.06.2024 r. – mecze półfinałowe i o miejsca na podium.
Oficjalne zakończenie zawodów i dekoracja zawodników – godz. 14:45.

21 czerwca o godz. 20:45 odbędzie się Oficjalne Otwarcie Zawodów na Rynku Wielkim w Zamościu. Towarzyszyć mu będzie uroczysty ceremoniał: przemarsz wszystkich ekip wojewódzkich przy oprawie Szkoły Muzycznej Yamaha oraz miejskich maskotek od ul. Grodzkiej na płytę Rynku Wielkiego, uroczyste powitanie wszystkich uczestników ceremonii przez gospodarza zawodów, przemówienie prezydenta miasta oraz krótkie przemówienia innych zaproszonych gości, odegranie hymnu narodowego i wciągnięcie flagi państwowej na maszt, „zapalenie” znicza olimpijskiego, ślubowanie zawodników, sędziów i trenerów oraz oficjalne otwarcie zawodów przez przedstawiciela – delegata Polskiego Związku Sportowego. Zwieńczeniem ceremoniału będzie pokaz ogniowy zamojskiej grupy „Forge of Fire”.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us