Reklama

Rozpoczyna się 67 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej

foto: Policja foto: Policja
Dzisiaj, 8 sierpnia rozpoczyna się 67 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej. Zmagania będą się odbywać na drogach powiatu zamojskiego. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Apelujemy o ostrożność!

W wyścigu uczestniczyć będzie około 120 kolarzy wraz z kolumną 20 samochodów obsługujących wyścig. Nad bezpieczeństwem uczestników kolarskich zmagań oraz innych użytkowników ruchu drogowego będą czuwali policjanci. Wyścig potrwa do piątku 11 sierpnia. Został podzielony na pięć etapów, każdy przebiega przez powiat zamojski.

W czasie, kiedy kolarze będą poruszać się wymienionymi poniżej trasami, należy spodziewać się utrudnień w ruchu pojazdów.

Oto poszczególne etapy wyścigu:

We wtorek, 8 sierpnia o godzinie 10.30 nastąpi uroczyste otwarcie wyścigu. Po tym na ulicy Legionów odbędzie się start honorowy i przejazd kolarzy do Sitańca, gdzie o godzinie 11.00 rozpocznie się I etap. Kolarze będą jechali drogą wojewódzką 837 przez miejscowości: Bortatycze, Białobrzegi, Złojec, Krzak, Nielisz, Nawóz, Kulików, Rozłopy Kolonia, Deszkowice Pierwsze, Źrebce, Sąsiadka, Mokrelipie, Radecznica, Zaburze, Podborcze, Gorajec – Stara Wieś. Około godz. 12.00 kolarze w miejscowości Gorajec – Zastawie drogą krajową numer 74 wjadą na teren powiatu biłgorajskiego. Około godziny 13.40 wyścig drogą wojewódzką 835 ponownie wjedzie na drogi naszego powiatu i będzie poruszał się przez miejscowości: Radecznica, Latyczyn, Kolonia Gorajec – Zagroble, a następnie drogą krajową numer 74 w kierunku Szczebrzeszyn, Brody, Niedzieliska, Bodaczów, Szczebrzeszyn z metą przed Urzędem Miasta w Szczebrzeszynie około godz. 14.25.

W środę 9 sierpnia rano odbędzie się jazda indywidualna na czas (II etap wyścigu, 19 kilometrów). Start i meta wyścigu zaplanowana została w Żdanowie. Zawodnicy będą poruszali się odcinkiem drogi wojewódzkiej numer 849 Żdanów – Szewnia Górna – Żdanów. W godzinach 9:40 – 12:30 trasa Żdanow – Szewnia Górna będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych (15.00 – 18.00) odbędzie się również jazda grupowa (III etap wyścigu). Peleton wystartuje w Kalinowicach o godzinie 15:00 i przejedzie przez miejscowości: Zalesie, Suchowola, Majdan Wielki, Krasnobród, Zielone. Około godziny 15.35 kolarze wjadą na teren powiatu tomaszowskiego, a następnie biłgorajskiego. Około godziny 17.00 wyścig ponownie wjedzie na teren naszego powiatu i będzie przejeżdżał przez miejscowości: Wólka Husińska, Krasnobród, Jacnia, Adamów, Szewnia Górna, Lipsko, Żdanów, Zamość ulice: Lipska, Orląt Lwowskich, Odrodzenia, Wyszyńskiego z metą przy Hotelu „Jubilat” około godziny 18:00.

10 sierpnia 2023 roku organizator przewidział dla zawodników jazdę grupową. Kolarze wystartują z miejscowości Łapiguz o godzinie 10:00. Przejadą przez miejscowości: Udrycze, Dębowiec, Skierbieszów, Kolonia Skierbieszów, Grabowiec, Rogów, Miączyn, Horyszów. Następnie wjadą na teren powiatu hrubieszowskiego, później chełmskiego, a następnie krasnostawskiego. Około godziny 12.40 kolarze ponownie wjadą na teren powiatu zamojskiego i przejadą przez miejscowości: Drewniki, Majdan Skierbieszowski, Skierbieszów, Dębowiec, Łapiguz. Wjadą do Zamościa od ulicy Legionów, przez Rondo Honorowych Dawców Krwi, w kierunku ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego i zakończą wyścig na wysokości Hotelu „Jubilat”.

W ostatnim dniu wyścigu 11 sierpnia 2023 roku kolarze rozpoczną zmagania ze startu honorowego o godzinie 9:50 w miejscowości Żdanów. Kilka minut później w Kalinowicach peleton ruszy ze startu wspólnego i będzie jechał przez miejscowości: Białowola, Rachodoszcze, Majdan Ruszowski, Łabunie Reforma i następnie kolarze wjadą na teren powiatu tomaszowskiego, aby około godziny 11.50 ponownie wrócić na teren naszego powiatu. Następnie przez miejscowości: Kotlice, Horyszów, Miączyn, Jarosławiec, wjadą do Zamościa i ulicą Hrubieszowską, przez Rondo Honorowych Dawców Krwi pojadą na ulicę Prymasa Stefana Wyszyńskiego, gdzie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym z ulicą Jana Zamoyskiego zawrócą i zakończą wyścig na wysokości Hotelu „Jubilat”.

UWAGA!
Wyścig poza obszarem miejskim odbędzie się przy otwartym ruchu drogowym. Tylko na czas przejazdu czołówki i głównego peletonu wyścigu pojazdy jadące z przeciwka kierowane będą na pobocze drogi, natomiast na czas przejazdu kolumny wyścigu przez miasto i podczas dojazdu do mety, ulice, którymi będą przejeżdżać kolarze zostaną całkowicie wyłączone z ruchu drogowego.

Policja apeluje do kierowców o cierpliwość, wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na polecenia wydawane przez policjantów i inne służby zabezpieczające wyścig.

2 komentarzy

  • asdf
    asdf wtorek, 08 sierpień 2023 11:55 Link do komentarza

    już widać tą przyjaźń.... po wypowiedziach ukrainskich polityków.

  • HZ
    HZ czwartek, 05 październik 2023 14:30 Link do komentarza

    Tą przyjaźń widać było szczególnie na Wołyniu.....A czekaj.... przecież to było dawno i już się nie liczy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us