Ślisko na drogach, zachowajmy ostrożność!

foto: Policja foto: Policja
W związku z opadami śniegu w naszym regionie warunki drogowe znacznie się pogorszyły. Lubelska policja informuje, że od północy do późnych godzin rannych na drogach naszego województwa doszło do ponad 40 kolizji drogowych.

Do poważnego zdarzenia doszło przed godziną 5 w miejscowości Piaski Wielkie, na zjeździe z drogi S17 w kierunku Zamościa. 45-letni obywatel Ukrainy kierując pojazdem ciężarowym w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w drugi pojazd ciężarowy, który zatrzymał się z uwagi na problem z kontynuowaniem jazdy związany z oblodzeniem jezdni. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Policjanci wytyczyli objazdy.

Do kolizji doszło także w powiecie biłgorajskim, w rejonie miejscowości Siedliska. Jak wstępnie ustalili policjanci, 57- letni mieszkaniec powiatu zamojskiego kierując autobusem marki Iveco stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego marki Mann, którym kierował 58 letni mieszkaniec powiatu mieleckiego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący byli trzeźwi.

Pamiętajmy, aby zachować szczególną ostrożność na drodze i dostosowywać prędkość oraz styl jazdy do panujących warunków.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us