Reklama

Próbowała sprzedać sukienkę, straciła pieniądze

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Mieszkanka gminy Krasnobród została oszukana podczas sprzedaży sukienki przez internet. Nieświadoma zagrożenia zgodziła się na zaproponowany przez kupującego sposób przeprowadzenia transakcji. Weszła w podesłany przez niego link i zalogowała się do bankowości elektronicznej. W ten sposób miała otrzymać pieniądze za towar na swoje konto. Straciła 1300 zł.

- 30-latka z gminy Krasnobród postanowiła sprzedać w internecie sukienkę. W tym celu zamieściła ofertę dotyczącą sprzedaży na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Następnego dnia za pośrednictwem aplikacji WatschApp, odezwała się do niej osoba zainteresowana zakupem. 30-latka ustaliła z nią szczegóły tego zakupu i zgodziła się na zaproponowany przez nią sposób przeprowadzenia transakcji. Zgodnie z ustaleniami weszła w przesłany przez nią link, który przekierował ją na stronę banku. Nieświadoma zagrożenia, podała tam swoje dane, w tym dane do logowania. W międzyczasie zadzwonił na jej telefon mężczyzna podający się za pracownika banku i przekazał jej kod weryfikacyjny, który kobieta również podała podczas logowania - informuje Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

30-latka po kilku godzinach postanowiła sprawdzić stan swojego konta. Wówczas okazało się, że oczekiwanej wpłaty za sukienkę nie ma. Z jej konta wykonano natomiast trzy ekspresowe przelewy. W wyniku przestępczego działania pokrzywdzona straciła łącznie 1300 złotych.

1 komentarz

  • Justus
    Justus piątek, 30 wrzesień 2022 11:47 Link do komentarza

    Jak się klika w cudzy link, to na koncie będzie "blink"!?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us