Reklama
Reklama

Krasnobród: Potrącenie rowerzysty

foto: Policja foto: Policja
W Krasnobrodzie kierująca osobówką zderzyła się z 65-letnim rowerzystą. Cyklista został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak informuje policja, przyczyną kolizji był nieprawidłowo zasygnalizowany przez 65-latka skręt w lewo. Przewinienie drogowe popełniła też kierująca osobówką, która wyprzedzała na skrzyżowaniu.

Do zdarzenia z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego marki Chrysler doszło wczoraj po południu w Krasnobrodzie na ulicy Sanatoryjnej.

- Policjanci ustalili, że dwoje rowerzystów jechało w kierunku Jacni. Za nimi poruszała się kierująca osobówką. Wyprzedziła rowerzystkę i kontynuowała ten manewr wyprzedzając drugiego z cyklistów. Wówczas rowerzysta zasygnalizował skręt w lewo i rozpoczął manewr. Siedząca za kierownicą osobówki 42-latka z gminy Adamów nie zdążyła bezpiecznie zareagować, cyklista uderzył w samochód. Po zderzeniu 65-letni mieszkaniec Krakowa, który kierował rowerem został przewieziony do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi dla jego zdrowia potłuczeniami nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi. - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

65-latek za spowodowanie kolizji, której przyczyną było nieprawidłowe zasygnalizowanie manewru skrętu w lewo otrzymał mandat karny. Mandatem została ukarana także kierująca osobówką. Popełniła ona bowiem wykroczenie drogowe polegające na złamaniu zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu.

6 komentarzy

 • mmm
  mmm środa, 17 sierpień 2022 22:57 Link do komentarza

  Rower nie jest pojazdem silnikowym, możliwe jest więc wyprzedzanie go na skrzyżowaniu – niezależnie od tego czy jest to skrzyżowanie o ruchu kierowanym czy o ruchu okrężnym. Rowerzystę możesz zatem wyprzedzić na każdym skrzyżowaniu

 • asdf
  asdf czwartek, 18 sierpień 2022 12:04 Link do komentarza

  przyczyna kolizji był nieprawidłowo zasygnalizowany manewr skrętu w lewo, "Wówczas rowerzysta zasygnalizował skręt w lewo i rozpoczął manewr" jedno przeczy drugiemu!!

 • Niestety
  Niestety piątek, 19 sierpień 2022 07:45 Link do komentarza

  nie, nie przeczy. Niektórzy rowerzyści tak robią: wyciąga rękę i od razu skręcają nawet nie patrząc czy coś jedzie czy nie. O lusterkach też nie ma co wspominać.

 • asdf
  asdf piątek, 19 sierpień 2022 21:11 Link do komentarza

  to jak wygląda prawidłowo zasygnalizowany manewr skrętu ?

 • Niestety
  Niestety sobota, 20 sierpień 2022 14:24 Link do komentarza

  tak jak w przypadku samochodów. Odpowiednio wcześniej. Następnie należy sięupewnić, że można skręcać. A nie wyciągnąć rękę i od razu bez patrzenia skręcać. Bo sygnalizacja to jest pokazanie zamiarumanewru a nie sam manewr

 • asdf
  asdf poniedziałek, 22 sierpień 2022 11:22 Link do komentarza

  powiedz gdzie jest określone ile metrów przed trzeba sygnalizować? śmiem twierdzić, jeżdżąc po mieście że to "odpowiednio wcześnie" to o dupę rozbić byle jakie rondo i zobacz jak są używane kierunkowskazy. włączy jeden zjazd za wcześnie, bam i twoja wina bo wymusiłeś. spora część rowerzystów nie umie się zachować na jezdni... skręcając w lewo sygnalizuję manewr ale zatrzymuję się na prawym poboczu i sprawdza czy nic nie jedzie. a interpretacja przepisów po zmianach przez policjantów to też totolotek, było w ostatnim czasie ze trzy wypadki podczas wyprzedzania na skrzyżowaniu i winny był zawsze wyprzedzający "po nowemu". po staremu sam miałem taki przypadek i dostałem mandat za wyprzedzanie w niewłaściwym miejscu ale winny był skręcający bo tak jak napisałeś powinien przed wykonaniem manewru sprawdzić, upewnić się czy może go bezpiecznie wykonać.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us