Dziecko zakrztusiło się jedzeniem. Uratowali je policjanci

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Do policjantów z Nielisza podjechał samochód, z którego wybiegła kobieta krzycząc, że jej dziecko przestało oddychać. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową. Oklepując plecy dziewczynki przywrócili jej oddech.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. 

- Policjanci z Posterunku Policji w Nieliszu sierż. szt. Robert Modzelewski i sierż. szt. Konrad Gontarz wykonywali czynności służbowe w jednej z miejscowości gminy Nielisz. W pewnej chwili tuż przed ich radiowozem zatrzymał się samochód osobowy. Wybiegła z niego kobieta krzycząc, że jej dziecko przestało oddychać. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc. Sierż. szt. Robert Modzelewski podbiegł do samochodu, wziął na ręce 13-miesięczne dziecko i błyskawicznie rozpoczął akcję ratunkową. Oklepując plecki dziewczynki spowodował, że mała zaczęła oddychać. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Oddychającą już dziewczynkę przekazano pod opiekę ratowników medycznych.

- W rozmowie z mundurowymi rodzice powiedzieli, że córka zakrztusiła się podczas jedzenia. Kiedy jechali do szpitala na drodze zauważyli policyjny radiowóz. Żeby nie tracić cennego czasu postanowili zatrzymać się i poprosić o pomoc - dodaje rzeczniczka.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us