Reklama

Wpadł z nielegalną produkcją papierosów

foto: Policja foto: Policja
59-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego odpowie za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego zezwolenia. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze ujawnili między innymi tytoń, wyprodukowane papierosy oraz sprzęt służący do ich produkcji.

-Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 59-letni mężczyzna z gminy Łaszczów produkuje z własnego tytoniu papierosy i sprzedaje okolicznym mieszkańcom. W miejscu zamieszkania 59-latka, funkcjonariusze ujawnili ponad 1,5 kilograma suszu tytoniowego, 260 sztuk papierosów, krajankę tytoniową w ilości ponad 150 gramów oraz sprzęt służący do produkcji papierosów w postaci gilzownicy elektrycznej i manualnej, a także gilzy papierowe w łącznej ilości 1089 sztuk - informuje policja.

59-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze wyliczyli, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na ponad 1 200 złotych.

Za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego zezwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawiania wolności do roku oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

2 komentarzy

  • Mario
    Mario wtorek, 06 kwiecień 2021 12:31 Link do komentarza

    Ja pier.....e !!! Naprawdę? Normalnie mafia q....wa. Poje...my rząd, gorzej niż za komuny. Może gość pali, 1,5 kg tytoniu...... Tony to bym zrozumiał ale kilograma??? Co się odp...la w tej krainie. Ciemnogród-kaczogród To je b n i e...

  • Aleksander k
    Aleksander k środa, 07 kwiecień 2021 07:06 Link do komentarza

    Aleś się rafałku p****** podniecił. Jak gertych

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us