Reklama
Reklama

Szczebrzeszyn: 19-latek odpowie za kradzież pieniędzy i włamanie na konto

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

19-latek jest podejrzany, że z portfela mieszkańca gminy Szczebrzeszyn ukradł pieniądze oraz kartę bankomatową, a później przy jej użyciu z bankomatu wypłacił 6 tysięcy złotych. 19-latek usłyszał już zarzuty. Odpowie za kradzież oraz włamanie na konto poprzez przełamanie zabezpieczeń informatycznych karty płatniczej.

- Kilka tygodni temu policjanci ze Szczebrzeszyna otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy oraz karty bankomatowej. Pokrzywdzony mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn zgłaszając przestępstwo powiedział, że z portfela, który pozostawił w kieszeni spodni roboczych zniknęły pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych oraz karta bankomatowa. Następnego dnia po kradzieży poszedł do banku. Chciał unieważnić kartę. Wówczas dowiedział się, że ktoś za pomocą jego karty z bankomatu wypłacił pieniądze w kwocie 6 tysięcy złotych. - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się miejscowi policjanci.

- Stróże prawa ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 19-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn. W miniona niedzielę podejrzany został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Kradzieży pieniędzy i karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem na konto bankowe poprzez przełamanie zabezpieczeń informatycznych karty płatniczej i wypłatę z bankomatu pieniędzy - wyjaśnia rzeczniczka. 

Teraz losem 19-latka zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us