Reklama
Reklama

Nudzili się. Pomalowali sprayem elewację szkoły, sklepu oraz zaparkowane auto

foto: Policja foto: Policja

Dzielnicowy z Łaszczowa ustalił jednego ze sprawców uszkodzenia elewacji szkoły i sklepu. Tomaszowscy operacyjni zatrzymali jego wspólnika. Młodzieńcy w wieku 19 i 25-lat usłyszeli zarzuty za uszkodzenie mienia. Wartość strat to blisko 12 tysięcy złotych.

- W listopadzie ubiegłego roku pracownik Urzędu Gminy zgłosił uszkodzenie elewacji Szkoły Podstawowej w Poturzynie. Wartość strat została wyceniona na kwotę 10 tysięcy złotych. Jak się później okazało w sąsiedniej miejscowości, tej samej nocy został jeszcze uszkodzony zaparkowany hyundai i elewacja sklepu. Na obu elewacjach i samochodzie ktoś napisał czarnym sprayem różne słowa. - informuje Agnieszka Leszek z tomaszowskiej policji. - Dzielnicowy z Posterunku Policji w Łaszczowie ustalił jednego ze sprawców. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Telatyn. Drugiego ze sprawców ustalili tomaszowscy operacyjni. Jak wynikało z wyjaśnień sprawców w dniu zdarzenia spotkali się ze znajomymi, 19-latek pił alkohol a jego starszy kolega był kierowcą i to on wpadł na pomysł, „że jest nudno” i ma w samochodzie spray i może coś by pomalowali. Mieszkaniec gminy Telatyn niewiele myśląc zaczął pisać po ścianie szkoły. Na tyle spodobała mu się „zabawa”, że następnie pojechali do Smoligowa i tam również pomalowali ścianę sklepu i stojący niedaleko pojazd - dodaje. 

Wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us