Pijany kierowca bez prawa jazdy i dwie różne tablice rejestracyjne

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamontował dwie różne tablice rejestracyjne bo nie chciał "rzucać się w oczy". 52- latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu i nie miał prawa jazdy.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj około godziny 10:30 w miejscowości Chmielek, w powiecie biłgorajskim.

- Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy  zauważyli kierującego samochodem marki Daewoo, którego zachowanie na drodze wskazywało, że mężczyzna może znajdować się w stanie po spożyciu alkoholu. Policjanci nie mylili się, okazało się że za kierownicą siedział 52-letni mieszkaniec gminy Łukowa. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W trakcie kontroli policjanci zauważyli, że na pojeździe którym kierował 52-latek znajdują się dwie różne tablice rejestracyjne, które jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach należą do dwóch innych samochodów m-ki Audi i Mercedes. 52-latek tłumaczył, że nie chciał rejestrować swojego pojazdu w kraju i aby nie „rzucać się w oczy” zamontował tablice, które znalazł w przydrożnym rowie. Niespodziankom nie było końca, bowiem dalsza kontrola wykazała, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania choć on sam twierdził że takowe ma. - wylicza Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

 52-latek wkrótce stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us