Tragiczny wypadek w Wychodach. Zginął 17-latek

foto: Policja foto: Policja

18-letni kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. W samochodzie było czterech pasażerów w wieku 17 i 18 lat. Jeden z nich, 17-letni mieszkaniec Zamościa, pomimo podjętej reanimacji zmarł.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w południe.

- Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fordem na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i zjechał na lewe pobocze. Samochód koziołkował kilkukrotnie zatrzymując się na dachu na terenie pobliskiej łąki położonej około 1,5 metra poniżej drogi - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Za kierownicą forda siedział 18-letni mieszkaniec Zamościa. W samochodzie podróżowali również czterej młodzi mężczyźni w wieku 17 i 18 lat. Jeden z 17-letnich pasażerów był nieprzytomny. Niestety pomimo podjętej natychmiast reanimacji, nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych. Pozostali uczestnicy wypadku wymagali pomocy medycznej, załoga karetki pogotowia przewiozła ich do szpitala. Po badaniach okazało się, że kierowca oraz dwóch pasażerów wyszło z wypadku z niegroźnymi potłuczeniami. W szpitalu z obrażeniami ciała pozostał jeden pasażer - 17-latek z gminy Zamość. Badanie alkomatem wykazało, że 18-letni kierowca osobówki był trzeźwy, pobrano od niego krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami, które zdobył kilka miesięcy temu. - dodaje. 

Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego z dziedziny rekonstrukcji wypadków drogowych. - Zebrany materiał dowodowy i prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli na ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku - wyjaśnia rzeczniczka.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us