Reklama
Reklama

Dwa powiązane ze sobą zabójstwa. Sprawy wyjaśnia zamojska prokuratura

Ciało 26-latki wyłowiono ze zbiornika wodnego w miejscowości Brodzica, fot. Szymon Łyciuk (zdjęcie poglądowe) Ciało 26-latki wyłowiono ze zbiornika wodnego w miejscowości Brodzica, fot. Szymon Łyciuk (zdjęcie poglądowe)

Prokuratura Okręgowa w Zamościu przejęła dwie sprawy dotyczące zabójstw, do jakich doszło w sobotę 10 czerwca br. na terenie powiatu hrubieszowskiego. Bogusław S. śmiertelnie pchnął nożem brata. Druga sprawa dotyczy zabójstwa 26-letniej Ukrainki, której ciało wyłowiono ze zbiornika wodnego w miejscowości Brodzica.

Śledczy ustalili, że 10 czerwca w miejscowości Wolica dwaj bracia Zenon S. lat 58 i Bogusław S. lat 56 spożywali alkohol w swoim miejscu zamieszkania. W libacji brali udział Artur W. lat 29 oraz obywatel Ukrainy Artem S. lat 35. Na miejsce spotkania kilkukrotnie przyjeżdżali też inni obywatele Ukrainy: Volodymyr L. lat 43, Pavlo N. oraz Tetiana O. lat 26.

- W chwili, kiedy nikogo poza dwoma braćmi nie było w mieszkaniu, Bogusław S. pchnął nożem brata w okolice prawej strony klatki piersiowej, w wyniku czego spowodował u niego ranę głębokości około 12-13 cm, powodującą krwawienie do jamy opłucnej. Wkrótce potem Zenon S. zmarł, a powodem śmierci było wykrwawienie - informuje Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu

Bogusław S. został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia tego czynu. Zeznał, że po opuszczeniu jego posesji przez Ukraińców poszedł do sąsiada, a gdy wrócił, zastał leżącego na ziemi, ugodzonego brata. Bogusława S. został tymczasowo aresztowany.

Śledczy ustalili, że wśród obecnych na miejscu zdarzenia Ukraińców w tym samym dniu wynikło nieporozumienie na tle rozliczeń finansowych. Stronami tego nieporozumienia była z jednej strony Tetiana O., z drugiej zaś – Artem S., Volodymyr L. i Pavlo N.
- Mężczyźni kilkukrotnie opuszczali posesję braci S., wywożąc w nieustalone miejsca Tetianę O. Ostatnim razem powrócili już bez kobiety, informując pozostałych, iż „została ona deportowana i do Polski już nie wróci” - informuje Wójcik.

Śledczy ustalili, że Artem S., Volodymyr L. i Pavlo N. dopuścili się zabójstwa Tetiany S., uderzając ją w okolice karku bliżej nieustalonym narzędziem. Pokrzywdzona straciła przytomność. Mężczyźni owinęli ją przewożoną w samochodzie narzutą, którą obwiązali sznurkiem. Do sznurka przyczepili około 15-kilogramowy kamień i wrzucili ciało do zbiornika wodnego w miejscowości Brodzica.

W tym samym dniu, Pavlo N. opuścił Polskę, przekraczając pieszo przejście graniczne w Zosinie.

- Po powrocie do miejsca zamieszkania braci S. pozostali obywatele Ukrainy ujawnili, razem z Arturem W., fakt zabójstwa Zenona S. przez Bogusława S. Artur W. wiedział, iż wskazani obywatele Ukrainy dopuścili się zabójstwa Tetiany O. Wynikało to, chociaż nie bezpośrednio, ze słów, które wypowiadali. W ciągu kilku następnych dni Artem S. i Volodymyr L. dopuszczali się przemocy i gróźb karalnych wobec Artura W., chcąc tym samym zmusić go do nieskładania zeznań w sprawie zabójstwa Tetiany O., jak też do wydania im pieniędzy w łącznej kwocie przekraczającej 20 000 zł - informuje rzecznik.

18 czerwca ciało Tetiany O., które wypłynęło na powierzchnię zbiornika wodnego, zostało ujawnione przez osoby postronne.

Policjanci ustalili, że związek z zabójstwem mogą mieć Artem S., Volodymyr L. i Pavlo N. W tym samym dniu Artem S. i Volodymyr L. próbowali przekroczyć granicę polsko-ukraińską. Zostali zatrzymani na przejściu granicznym.

Sekcja zwłok Tetiany O. wykazała, że kobieta najprawdopodobniej żyła, kiedy została wrzucona do wody. Przyczyną zgonu było najprawdopodobniej utonięcie. Lekarze nie mogli wydać opinii kategorycznej, bo ciało pokrzywdzonej przebywało w wodzie przez 8 dni.

Prokurator przedstawił Artemowi S. i Volodymyrowi L. zarzuty zabójstwa Tetiany O., używania przemocy i gróźb karalnych w celu zmuszenia Artura W. do zaniechania składania zeznań w sprawie zabójstwa oraz używania przemocy i gróźb karalnych w celu zmuszenia Artura W. do wydania pieniędzy.  

Obydwaj podejrzani nie przyznali się do dwóch pierwszych czynów. Przyznali się natomiast do bicia Artura W. w celu zmuszenia go do wydania pieniędzy.

Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec Artema S. i Volodymyra L. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Trzeci ze sprawców – Pavlo N. – nie został zatrzymany, przebywa na Ukrainie.

Prokurator przedstawił ponadto Arturowi W. zarzut niepowiadomienia organów ścigania o zabójstwie Tetiany O.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us