Reklama

Czterolatek bez fotelika, kierowca na podwójnym gazie 

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

54-latek przewożąc fordem dziecko w organizmie miał ponad pół promila alkohol. Kierowca wiózł dziecko na przednim siedzeniu pasażera bez fotelika.

- Policjanci ze Szczebrzeszyna patrolując m. Radecznica zauważyli kierującego fordem, który na przednim siedzeniu samochodu przewoził małe dziecko bez fotelika bezpieczeństwa. Natychmiast zareagowali i zatrzymali kierowcę. Mężczyzna tłumaczył się, że fotelik dziecka zostawił i innym samochodzie. W czasie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie wykazało w organizmie 54-latka z gminy Radecznica ponad 0,7 promila. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - 4-letnim pasażerem zaopiekowali się krewni, a kierowca forda trafił do Komisariatu w Szczebrzeszynie. Za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem. Policjanci za pokwitowaniem zatrzymali 54-latkowi prawo jazdy.  

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch. Zgodnie z obowiązującymi przepisami małe dziecko w samochodzie należy przewozić w odpowiednim foteliku. Zapewnia to maluchowi bezpieczeństwo.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us