Reklama

Podpalacz zatrzymany

foto: Policja foto: Policja

Policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o podpalenie budynku gospodarczego w gminie Łabunie. Młodzieniec usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na łączną kwotę 12 tys. złotych.

- W nocy 16 czerwca br. ok. godziny 3.00 na posesji w jednej z miejscowości gminy Łabunie doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu wspólnie z druhami z OSP Łabuniach i Łabuńcach prowadzili akcję gaśniczą. Policjanci natomiast wykonali czynności procesowe na miejscu zdarzenia. Ogień strawił frontową ścianę budynku oraz fragmenty konstrukcji dachu. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Straty 52-letni właściciel wycenił na kwotę 5000 zł. Z okoliczności zdarzenia wnikało, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Jeszcze tego samego dnia podejrzany o podpalenie był w rękach mundurowych. 23-letni mieszkaniec gminy Łabunie został zatrzymany i doprowadzony do aresztu. Okazało się, że to nie jedyne podpalenie, które ma na swoim koncie 23-latek.

Niespełna miesiąc temu na tej samej posesji także wzniecił ogień podpalając budynek gospodarczy. Wówczas pokrzywdzony wycenił wartość start na kwotę 7000 zł.

23-latek wczoraj usłyszał zarzuty umyślnego zniszczenia mienia. Policjanci ustalili również, że młodzieniec groził pokrzywdzonemu spaleniem jego zabudowań. Odpowie wiec i za to przestępstwo. Prokurator przychylając się do policyjnego wniosku postanowił, że 23-latek czekając na rozprawę i wyrok sądu pozostanie pod policyjnym dozorem. Przestępstwo niszczenia cudzej rzeczy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us