Reklama
Reklama

Pijany kierowca wyprzedzał pijanych rowerzystów. Skończyło się dachowaniem

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Kierowca Volkswagena miał w organizmie prawie 2,5 promila. Podczas wyprzedzania rowerzystów, którzy również byli pijani, stracił panowanie nad autem. Samochód dachował i zatrzymał się w polu, około 10 metrów od drogi.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, na trasie pomiędzy miejscowościami Płusy – Tarnogród (powiat biłgorajski).

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 37 letni mieszkaniec gminy Łukowa jadąc samochodem m-ki Volkswagen w stronę Tarnogrodu zobaczył przed sobą dwóch rowerzystów. Chcąc uniknąć zderzenia, gwałtownie skręcił i stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało. Zatrzymało się na kołach około 10 metrów od drogi, w szczerym polu.

Mężczyzna trafił do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie, 37 latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Rowerzyści nie ucierpieli w zdarzeniu. Jednak mężczyźni również jechali na podwójnym gazie. 35 i 24 letni mieszkańcy gminy Tarnogród również mieli po prawie 2,5 promila w swych organizmach. Zostali ukarani mandatami.

37 letni kierowca Volkswagena stanie przed sądem. Mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna. Sąd może również orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

1 komentarz

  • heh
    heh poniedziałek, 11 maj 2020 11:36 Link do komentarza

    rowerzyści też dachowali?, no nieźle, typowy polski majowy weekend

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us