Reklama

Łabunie: Wtargnął do domu, ukradł pieniądze i pobił właściciela

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

54-latek wtargnął do domu mieszkańca gm. Łabunie i zabrał mu pieniądze. Pobił właściciela i odgrażał się, że spali mu posesję jeśli ten zawiadomi służby. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na najbliższe 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu.

- Mieszkaniec gm. Łabunie powiadomił dyżurnego zamojskiej komendy o tym, że w godzinach wieczornych do jego domu przyszedł nietrzeźwy mężczyzna, uderzył go i zażądał pieniędzy. Na zgłoszenie zareagowali policjanci z Łabuń. Pod wskazanym adresem zastali 60-letniego zgłaszającego, który wymagał pomocy medycznej, natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali załogę karateki pogotowia. Dowiedzieli się, że w czasie zdarzenia 60-latek był sam w mieszkaniu. W pewnej chwili późnym wieczorem do jego domu wszedł znany mu z widzenia mężczyzna i kazał 60-latkowi oddać pieniądze. Kiedy zgłaszający zaskoczony żądaniem mężczyzny odmówił oraz kazał mu opuścić jego mieszkanie, napastnik zabrał leżące na stole pieniądze w kwocie ok. 30 zł. a następnie bezpośrednio po kradzieży kilkakrotnie uderzył pokrzywdzonego w twarz i kopnął w brzuch. Po tym wyszedł oddalając się w nieznanym kierunku. Na koniec zagroził pokrzywdzonemu, że spali jego dom. Po pewnym czasie od zdarzenia pomimo obawy o swoje bezpieczeństwo pokrzywdzony zdecydował się powiadomić policjantów. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Jeszcze tej samej nocy podejrzany o ten czyn mężczyzna był w rękach miejscowych policjantów. 54-letni mieszkaniec gm. Łabunie został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty. Odpowie za kradzież rozbójniczą oraz naruszenie miru domowego. Za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

54-latek może spodziewać się surowszych konsekwencji swojego postępowania ponieważ dokonując tych przestępstw działał w warunkach recydywy, był już wcześniej prawomocnie karany za podobne przestępstwa. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

1 komentarz

  • Pan z niedaleka
    Pan z niedaleka środa, 08 kwiecień 2020 22:34 Link do komentarza

    Tylko Dlaczego PAN Bognan. N. Nie powiedział ze wisiał sprawcy 700zl i migal się od oddania?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us