Zwierzyniec: Kierowca Citroena uciekał przed policją, doszło do kolizji

foto: Policja foto: Policja

57-latek kierując osobowym Citroenem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekał przed policjantami ulicami Zwierzyńca, doprowadził do kolizji z pojazdem marki Renault. Jak się okazało, mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

- Policjanci ze Zwierzyńca zareagowali na informację od mieszkańca, z której wynikało, że ulicami miasta pojazdem marki Citroen jeździ mężczyzna, który posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Na ul. Szkolnej zauważyli wskazany pojazd i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się. Jednak kierujący nie zatrzymał się, zwiększył prędkość i kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za nim, do pomocy funkcjonariuszom włączył się drugi patrol. Jednak i ich polecenia zostały zignorowane przez kierującego citroenem. Uciekający przed policjantami mężczyzna wjechał na chodnik omijając radiowóz. Kontynuował jazdę lewą stroną jezdni i wówczas doprowadził do kolizji z jadącym z naprzeciwka 27-letnim kierującym pojazdem marki Renault. To również go nie powstrzymało – jechał dalej aż do ul. Partyzantów, gdzie został zatrzymany - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Kierujący Citroenem, 57-letni mieszkaniec gm. Zwierzyniec, był trzeźwy. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, stracił je kilka lat temu na mocy decyzji o cofnięciu uprawnień.

Teraz za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us