Reklama

Bondyrz: Muzeum AK rozbudowane. W środę uroczyste otwarcie nowych sal

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Zakończyła się rozbudowa Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa ps. „Adama” w Bondyrzu. Uroczyste otwarcie nowych sal ekspozycyjnych odbędzie się już 26 lutego, początek o godz. 12:00.

Projekt pn. "Budowa sali ekspozycyjnej przy Muzeum Historycznym AK w Bondyrzu” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacja wyniosła 360 tys.zł a całkowity koszt inwestycji to 484 tys.zł.

W ubiegłym roku główny budynek Muzeum został rozbudowany o dodatkowe, piętrowe skrzydło, w którym w dwóch dużych salach ekspozycyjnych zostaną umieszczone eksponaty dotąd nie udostępniane dla zwiedzających. Dodatkowa powierzchnia pozwoli na ekspozycję większej ilości muzealiów oraz intensywniejsze wykorzystanie muzeum do celów wystawienniczo-dydaktyczno-kulturalnych.

Na piętrze nowego budynku część powierzchni została przeznaczona na salę konferencyjną. Dzięki temu, obok zwiedzania ekspozycji, istnieje możliwość organizacji wykładów historycznych, obejrzenia projekcji filmowych w małej sali kinowej, czy spotkania z ciekawymi ludźmi m.in. weteranami AK.

Muzeum w Bondyrzu funkcjonuje od 1972 r. i od początku jest bezpłatnie udostępniane dla zwiedzających. Właścicielem obiektu jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Godziny otwarcia Muzeum:
ŚRODA– 8:00-16:00;
CZWARTEK– 8:00-16:00;
PIĄTEK– 10:00-18:00;
SOBOTA– 10:00-18:00;
NIEDZIELA– 10:00-18:00 (za wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca)

Poniżej zdjęcia nowych sal ekspozycyjnych:

2 komentarzy

 • motocyklista
  motocyklista sobota, 22 luty 2020 16:25 Link do komentarza

  Niskie ukłony dla Pana Edmunda Sitka... to on oprowadza gości, nierzadko trudnych "zwiedzających". Człowiek pełen zamiłowania i szacunku do tego co robił jego ojciec.
  W tym roku na pewno w sezonie odwiedzę.

 • P.
  P. środa, 26 luty 2020 12:38 Link do komentarza

  Ś.p. Pan Dyrektor Sitek by się ucieszył, gdyby żył. Pamiętam to jego zaangażowanie w upamiętnianie AK.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us