Reklama

Brody Duże: O czterech pasażerów za dużo

foto: Policja foto: Policja

Kierując pojazdem marki Renault przewoził w przestrzeni ładunkowej auta 4 osoby. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, 39-latek otrzymał również wysoki mandat oraz punkty karne. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z zamojskiej grupy SPEED.

- Wczoraj policjanci z zamojskiej grupy SPEED w Brodach Dużych zatrzymali do kontroli drogowej dostawczy furgon marki Renault. Zgodnie z dowodem rejestracyjnym maksymalna liczba osób, które mogły być przewożone w tym samochodzie, wynosiła trzy. Podczas kontroli mundurowi stwierdzili, że 39-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego poza dozwoloną liczbą pasażerów, w przestrzeni ładunkowej pojazdu dodatkowo przewoził kolejne 4 osoby. Pasażerowie siedzieli na zamontowanych tam siedziskach. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - 39-latek przewożąc większą liczbę osób niż zezwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu określający liczbę miejsc - popełnił wykroczenie, za co został ukarany wysokim mandatem, na jego konto wpłynęły także dodatkowe punkty karne. Na trzy miesiące pożegnał się również z uprawnieniami do kierowania pojazdami. - dodaje. 

Tylko wczoraj policjanci z zamojskiej grupy SPEED ujawnili ponad 50 naruszeń przepisów ruchu drogowego. W większości przypadków popełnione przez kierowców wykroczenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości. - W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, również tych tragicznych. Dlatego też nierozsądni „miłośnicy szybkiej jazdy” nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Ich zachowanie, prowadzące często do ludzkich tragedii, jest surowo piętnowane" - wyjaśnia rzeczniczka.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us