Reklama

Dopłacił "za przesyłkę". Stracił 5 tys zł.

Dopłacił "za przesyłkę". Stracił 5 tys zł.

Mieszkaniec gm. Hrubieszów otrzymał sms-a z informacją, że musi dopłacić 88 groszy do zamówionej przesyłki. Mężczyzna kliknął w link zawarty w wiadomości i stracił ponad 5 tys. zł.

Oszuści internetowi coraz częściej podszywają się pod strony legalnie działających instytucji i po uzyskaniu haseł dostępu do kont, dokonują nieuprawnionych operacji na rachunkach bankowych.

Wczoraj do komendy policji w Hrubieszowie zgłosił się mieszkaniec gminy, który powiadomił, że został oszukany. Mężczyzna otrzymał na swój telefon komórkowy wiadomość SMS z informacją, że musi dopłacić 88 groszy do paczki, którą rzekomo zamawiał. Mężczyzna faktycznie zamawiał przed świętami przesyłki dlatego wiadomość nie wydała mu się niepokojąca. Kliknął w link przysłany w wiadomości i autoryzował transakcję, był przekonany, że płaci 88 groszy. Strona internetowa, na którą został przekierowany, była łudząco podobna do strony internetowej banku, w którym ma konto. Później zorientował się, że z jego konta została pobrana kwota ponad 5 tys. zł.

Policja apeluje, zachowajmy rozwagę i rozsądek, aby nie paść ofiarą oszustów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us