Reklama
Reklama

Miał prawie 2,5 promila alkoholu, jechał bez kasku

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Pijany 53-latek kierował motocyklem. W organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany do kontroli drogowej, ponieważ jechał bez kasku ochronnego.

- Policjanci ze Szczebrzeszyna patrolując drogi miejscowości położonych w gm. Radecznica w Trzęsinach zauważyli kierującego motocyklem, który jechał bez wymaganego prawem kasku ochronnego. Postanowili wiec zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej i przypomnieć kierującemu o obowiązku jazdy w kasku. Kiedy mężczyzna został zatrzymany do kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie drogowe popełnione przez motocyklistę. Mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu, a badanie stanu trzeźwości potwierdziło stan, w jaki znajdował się kierujący jednośladem. Wynik badania wskazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Kierujący motocyklem 53-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Poniesie również konsekwencje jazdy bez kasku ochronnego oraz braku w czasie kontroli drogowej prawa jazdy.

Policjanci po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich uczestników ruchu.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us