Reklama
Reklama

Krasnobród: Przejażdżka zakończona zarzutami

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Dwaj mieszkańcy gm. Krasnobród w wieku 17 i 18 lat chcieli się przejechać autem. Z osiedlowego parkingu ukradli Volkswagena, wjechali w drzewo.

- W miniony weekend do posterunku policji w Krasnobrodzie zgłosił się mieszkaniec tej miejscowości informując, że z parkingu osiedlowego został skradziony jego samochód m. Volkswagen Passat. Kiedy policjanci rozmawiali ze zgłaszającym na temat kradzieży od dyżurnego zamojskiej jednostki mundurowi otrzymali informację, że na biegnącej przez las drodze w m. Szur stoi rozbity volkswagen. Okazało się, że jest to pojazd o kradzieży którego informował mundurowych mieszkaniec Krasnobrodu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Miejscowi policjanci wspólnie z kryminalnymi z Zamościa jeszcze tego samego dnia ustalili podejrzanych, którzy z parkingu osiedlowego zabrali volkswagena, a następnie uszkodzili go uderzając w drzewo i w takim stanie zostawili w miejscu kolizji. Dwóch mieszkańców gm. Krasnobród w wieku 17 i 18 lat zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia samochodu w stanie uszkodzonym. Powiedzieli, że chcieli się po prostu przejechać. A samochód został uszkodzony ponieważ siedzący za jego kierownicą 18-latek nagle stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Młodzieniec kierujący volkswagenem odpowie więc i za to przewinienie. Uwadze sądu nie umknie również to, że kierował samochodem pomimo braku do tego stosownych uprawnień.

Zgodnie z kodeksem karnym zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i pozostawienie go w stanie uszkodzonym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Natomiast za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us