Reklama

Tymczasowy areszt za napaść na policjantów

foto: Policja foto: Policja

Trzech mieszkańców m. Komarów Osada usłyszało zarzuty czynnej napaści na policjantów. Sprawcy szarpali i popychali funkcjonariuszy. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę tuż po północy dyżurny zamojskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie o dewastacji przez trzech mężczyzn przystanku w m. Komarów Osada. Na zgłoszenie odpowiedzieli policjanci z posterunku w Łabuniach.

- Na przystanku nie było nikogo, natomiast w okolicach zauważyli przewrócone kosze na śmieci, a w niedalekiej odległości – trzech nietrzeźwych mężczyzn. Ci w stosunku do interweniujących policjantów zaczęli zachowywać się agresywnie. Mężczyźni zostali więc zdyscyplinowani do odpowiedniego zachowania, jednak to nie poskutkowało, bo zaczęli popychać i szarpać mundurowych - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Kilka minut później interweniującym policjantom pomogli koledzy z Zamościa. Agresywni mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, a policjanci trafili do szpitala na badania. Na szczęście mundurowi, poza ogólnymi potłuczeniami i kilkoma niegroźnymi zadrapaniami, nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Wykonane na komendzie badanie stanu trzeźwości wykazało, że każdy z zatrzymanych mężczyzn w organizmie miał ponad promil alkoholu. Podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Wczoraj trzej mieszkańcy m. Komarów Osada w wieku 21, 22 i 30 lat zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Zamojska policja wnioskowała również do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd po zapoznaniu z materiałami postępowania przychylił się do wniosku.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

1 komentarz

  • Antoś
    Antoś sobota, 12 styczeń 2019 22:52 Link do komentarza

    Jeszcze Animals włączy się do sprawy. Posiedzą dłużej chłopcy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us