Reklama
Reklama

Złodzieje zatrzymani

foto: Policja foto: Policja

Policjanci ze Skierbieszowa zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o kradzież narzędzi z dwóch posesji w gminie Sitno. Odzyskali też znaczną cześć skradzionych rzeczy. Młodzieńcy już usłyszeli zarzuty.

- Do przestępstwa doszło w minionym tygodniu. Mieszkaniec gm. Sitno zgłosił na policji, że z niezamkniętej szopy nieznani sprawcy ukradli spawarkę, piłę spalinową i elektryczną, wkrętarkę, szlifierkę oraz elektryczne narzędzia ogrodowe typu: nożyce do przecinania żywopłotu, glebogryzarkę, klucze i przedłużacze elektryczne. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę ponad 2 tys. zł - wylicza Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Już kilka dni po zgłoszeniu miejscowi policjanci pracując nad wyjaśnieniem zgłoszonej kradzieży ustalili osoby podejrzane o dokonanie tego czynu. Byli nimi dwaj mieszkańcy gminy Sitno w wieku 17 i 18 lat. W czwartek mundurowi zatrzymali młodzieńców i osadzili w policyjnym areszcie. Jak się okazało, zatrzymani „na sumieniu” mają również włamanie do budynku gospodarczego na terenie innej posesji w tej samej miejscowości. Tam pokonując zamek w drzwiach z wnętrza budynku zabrali spalinową kosę oraz piłę. W tym przypadku właściciel wartość strat wycenił na kwotę tysiąca zł.

Policjanci odnaleźli część skradzionych elektronarzędzi. W piątek 17 i 18-latek usłyszeli zarzuty. Za kradzież i włamanie odpowiedzą przed sądem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us