Reklama

Wędkarz utopił się w Kulikowie

foto. M. Lipiec Dowódca JRG Szczebrzeszyn foto. M. Lipiec Dowódca JRG Szczebrzeszyn

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj na terenie stawów w miejscowości Kulików w gm. Sułów. Utonął 50-letni wędkarz, mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna łowił ryby z łódki.

- Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na terenie zalewu w m. Kulików, gdzie utonął 50-letni mieszkaniec Zamościa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w czasie, gdy mężczyzna stojąc na łódce w odległości około 40 m od brzegu zarzucał wędkę nagle łódka przewróciła się, a 50-latek znalazł się w wodzie. Będący na brzegu mężczyźni usłyszeli wołanie o pomoc, zlokalizowali miejsce skąd ono dochodzi i natychmiast ruszyli na ratunek. Nie zdołali pokonać zabezpieczeń łodzi przymocowanych do brzegu, dlatego też jeden z nich rozebrał się i zaczął płynąć w kierunku tonącego, a drugi w tym czasie zaalarmował służby ratunkowe - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Niestety pomimo natychmiast podjętej akcji ratunkowej nie udało się uratować tonącego - dodaje.

- Działania zastępów ratowniczych, a także WOPR polegały na przeszukiwaniu terenu wyznaczonego przez świadków zdarzenia. Tuż po godz. 14 działania z wykorzystaniem sonaru wsparła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego "LUBLIN-4 BIŁGORAJ". Po godzinie 16 udało się zlokalizować i wyłowić 50 letniego mężczyznę. Niestety ratownik medyczny stwierdził zgon. Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu na potrzeby policji i prokuratury. Do działań trwających ponad 6 godzin, skierowano 3 zastępy z JRG Szczebrzeszyn w tym Dowódcę JRG, 1 zastęp z JRG Zamość oraz OSP Sułów i Nielisz, wyposażone w łodzie ratownicze, WOPR oraz grupa wodno nurkową - relacjonuje Andrzej Szozda, rzecznik zamojskich strażaków.

Czynności na miejscu wypadku policjanci wykonali pod nadzorem prokuratora, który zdecydował o zabezpieczeniu ciała mężczyzny do dalszych badań. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli na wyjaśnienie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us