Reklama
Reklama

Pijany motocyklista zatrzymany po pościgu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Prawie 2,5 promila miał w organizmie 31-letni motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, prowadził pomimo sądowego zakazu a pojazd nie miał świateł i tablicy rejestracyjnej.

- Wczoraj wieczorem policjanci z Miączyna w miejscowości Gdeszyn Kolonia zauważyli jadący po drodze publicznej motocykl marki Honda, który nie posiadał tablic rejestracyjnych oraz tylnego światła pozycyjnego. Postanowili skontrolować pojazd i kierującego nim mężczyznę. Jednak, kiedy wydali wyraźny sygnał do zatrzymania się motocyklista nie tylko nie zareagował, a nawet przyspieszył omijając radiowóz. Policjanci ruszyli za jednośladem. Po kilku kilometrach cyklista skręcił na teren nieogrodzonej posesji porzucił maszynę i podjął dalszą ucieczkę, tym razem już na piechotę. Zdążył przebiec kilkadziesiąt metrów i został zatrzymany przez biegnących za nim mundurowych - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - 31-latek z gminy Miączyn był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było prawie 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że 31-latek posiadał wydany przez Sąd w Hrubieszowie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - dodaje. 

Motocyklista został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wyższy wymiar kary – do lat 5 pozbawienia wolności, ponieważ już wcześniej zdarzyło się 31-latkowi kierować pojazdem na „podwójnym gazie”, za co został prawomocnie osądzony.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us