Reklama
Reklama

Krasnobród: Chcą budowy pomnika na 100-lecie niepodległości

foto: UMiG Krasnobród foto: UMiG Krasnobród

 Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Krasnobrodzie ma stanąć pomnik. Działa komitet społeczny, który zbiera środki na ten cel.

Pomnik, w formie płyty pamiątkowej, ma zostać ustawiony naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Krasnobrodzie. Płyta o wymiarach 180 x 70 x 10 cm będzie wykonana z czarnego marmuru. Na niej znajdzie się orzeł oraz napisy związane z rocznicą, a także informacje o wydarzeniach z historii Polski i Krasnobrodu z okresu ostatnich 100 lat. Autorem projektu pomnika jest miejscowy artysta-rzeźbiarz Andrzej Gontarz.

Komitet Społeczny Budowy Pomnika 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Krasnobrodzie zachęca do wsparcia inicjatywy. Fundusze zbierane są na specjalnie w tym celu założonym koncie bankowym: Komitet Społeczny Budowy Pomnika 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Krasnobrodzie Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Lubelskim Oddział w Krasnobrodzie Nr Konta 60 9639 0009 3002 0059 0615 0001.

Odsłonięcie, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, odbędzie się podczas obchodów Święta Niepodległości, 11 listopada 2018 roku.

3 komentarzy

 • ciekawy
  ciekawy czwartek, 18 październik 2018 22:02 Link do komentarza

  a co u licha katastrofa smolenska ma wspolnego z Krasnobrodem? ktos tam calkiem zidiociał czy odleciał? watpie zeby mieszkancy Krasnobrodu chcieli cos takiego, pewnie tylko ci z Pisu, musza sie szybko spieszyc przed wyborami bo po wyborach nastepna wladza juz nie bedzie chciala takiego napisu

 • Rafał
  Rafał czwartek, 18 październik 2018 22:04 Link do komentarza

  wybór papieża też nie ma nic wspólnego z Krasnobrodem, a na płycie jest

 • Janek
  Janek piątek, 19 październik 2018 08:21 Link do komentarza

  ciekawe jacy "mieszkancy" tego chcieli było jakies glosowanie czy referendum w tej sprawie? :) co ma wpolnego katastrofa samolotu z niepodlegloscia? i potem co będą musieli stać policjanci pilnować za pieniądze podatnikow pilnować pomnika żeby nikt nie oblal farba ze względu na kontrowersyjny napis o katastrofie smoleńskiej? chyba ktoś tego nie przemyslal dokładnie, specjalnie tak pozno podali żeby nikt nie zdazyl zaprotestować :) a mogli wziąć przykład z Zamoscia: 100 litrow krwi na 100lecie niepodleglosci, na tych od krwi będę glosowal a od pomnikow niekoniecznie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us