Reklama

W pożarze stracili wszystko... Potrzebna pomoc

Tyle zostało z kuchni i pokoju matki z dzieckiem, foto: materiał nadesłany Tyle zostało z kuchni i pokoju matki z dzieckiem, foto: materiał nadesłany

Pożar pochłonął ich dom...stracili wszystko. Spaliły się nawet książki dziecka, przybory do szkoły, zabawki i ubrania. Rodzina z gminy Nielisz pilnie potrzebuję pomocy!

- Do pożaru doszło w środę, w jednej z miejscowości w gminie Nielisz. W budynku mieszkała matka z dwiema córkami i synkiem jednej z nich. Chłopiec rozpoczął właśnie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Ogień strawił cały budynek, spaliły się nawet szkolne książki dziecka, przybory, zabawki i ubrania - poinformowała nas Karolina Hojda, przyjaciółka rodziny, która napisała do nas prośbę o nagłośnienie akcji. - Człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szybko można stracić wszystko, na co pracowało się całe życie, dopóki sam tego nie doświadczy lub nie będzie tego świadkiem... Ja byłam. Widziałam jak płomienie w zawrotnym tempie pożerają to, co przed paroma chwilami było schronieniem - dodaje.

Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie w instalacji elektrycznej starego, drewnianego domu. Budynek nie był ubezpieczony. Rodzina została bez dachu nad głową, bez niczego. Potrzebna jest pomoc.

Przyjaciele zorganizowali zbiórkę środków na odbudowę domu.

- Trzy wspaniałe kobiety, które w życiu przeszły bardzo wiele złego, ale sobie poradziły. Ciężko pracowały od najmłodszych lat, aby móc utrzymać siebie i ten dom. I kiedy już zaczynały wychodzić powoli na prostą znów spadł na nie ogromny cios, z którym już nie poradzą sobie same. Muszą zacząć praktycznie od zera, od fundamentów. Zostało im tyle, ile miały na sobie w momencie pożaru, nic więcej - relacjonuje Karolina Hojda. - Czasu jest niewiele, dni coraz krótsze, później nastanie zima. Moim marzeniem jest by jeszcze w tym roku mogli spędzić Święta razem przy jednym stole, w odbudowanym domu. Potrzebują wsparcia finansowego. Pomóżmy im, by mieli dach nad głową, by mieli gdzie wracać, by mieli, gdzie żyć - apeluje przyjaciółka rodziny. 

Pieniądze zbierane są za pośrednictwem portalu zrzutka.pl pod adresem: https://zrzutka.pl/586wv9

Do odbudowy domu potrzebne są materiały m.in. okna, drzwi wewnętrzne, coś na podłogi i ściany oraz piec i grzejniki. Może czytają nas przedstawiciele firm, które mogłyby przekazać materiały albo sprzedać ze zniżką?

10 komentarzy

 • AK
  AK piątek, 07 wrzesień 2018 21:44 Link do komentarza

  Wspaniali ludzie potrzebują naszej pomocy. Jesli ktoś ma możliwość proszę pomóżcie

 • Agata
  Agata piątek, 07 wrzesień 2018 21:53 Link do komentarza

  Mam trochę mebli, nie są to nowe rzeczy ale myślę że mogą jeszcze trochę posłużyć. Mam też zlewozmywak. Tylko kwestia transportu. Ja nie mam jak tego dostarczyć

 • Wspolczujaca
  Wspolczujaca sobota, 08 wrzesień 2018 21:54 Link do komentarza

  A w jakim wieku sa te dwie dziewczynki?

 • pin
  pin poniedziałek, 10 wrzesień 2018 07:49 Link do komentarza

  Skoro jedna z nich ma 7mioletniego syna, to raczej nie są to dziewczynki...

 • emka
  emka poniedziałek, 10 wrzesień 2018 07:51 Link do komentarza

  Dlaczego ludzie nie czytają tego co jest napisane?
  "- Trzy wspaniałe kobiety, które w życiu przeszły bardzo wiele złego, ale sobie poradziły. Ciężko pracowały od najmłodszych lat, aby móc utrzymać siebie i ten dom."

 • Elżbieta
  Elżbieta poniedziałek, 10 wrzesień 2018 15:06 Link do komentarza

  Mam mnóstwo ubrań do oddania tylko proszę o informację gdzie je można dostarczyć. Zamiast wrzucać do kontenerów caritas mogę bezpośrednio dla tych ludzi przekazać.

 • Basia
  Basia poniedziałek, 10 wrzesień 2018 19:42 Link do komentarza

  Jestem z Zamościa.Chętnie oddam telewizor.

 • Angelika Maj
  Angelika Maj wtorek, 11 wrzesień 2018 06:31 Link do komentarza

  Kochani!!! Jestescie mega. Zbiorka odbywa sie w salonie kosmetycznym Magnolia na ul. Spadek
  Oraz w GOPS w Nieliszu tam mozecie dostarczac wszystko
  Rozmiary ubran to 42-44 buty 39-40
  Dla chlopca na 128cm buty 35
  Mile widziane rowniez zabawki
  Wiecej info moge udzielic na facebooku
  Angelika Maj

 • Powodzenia wszystkim.
  Powodzenia wszystkim. czwartek, 22 listopad 2018 18:54 Link do komentarza

  Komentuję, jestem z Polski. W czerwcu wyjeżdżam do Niemiec, aby założyć firmę z pożyczką w wysokości 38 000 euro, którą otrzymuję od Jameson finance Inc. Moje pytanie dotyczy osób, które potrzebują pieniędzy na swoje potrzeby biznesowe lub osobiste. Czy potrzebujesz pilnej i zabezpieczonej pożyczki? następnie skontaktuj się z Jameson Finance teraz e-mailem: (theodorejamesonfinance@gmail.com), ponieważ pomagają tak wielu ludziom z pożyczkami.

  Powodzenia wszystkim.

 • Ben Waker
  Ben Waker wtorek, 12 luty 2019 02:00 Link do komentarza

  Uzasadniony kredyt pożyczkodawcy dobrą reputację. Jesteśmy dynamiczną firmą, dzięki której zapewniamy pomoc finansową dla osób, które potrzebują pomocy finansowej, które mają zły kredyt lub potrzebują pieniędzy na opłacanie rachunków, aby inwestować w biznes. Jad Kimi używa tego medium do informowania o tym, że zapewniamy niezawodną pomoc dla beneficjentów z przyjemnością udzielimy Ci pożyczki. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (larry88buknor@mail.ru) o Whats'App Numer: +18454007792

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us