Reklama
Reklama

Nielegalne plantacje, narkotyki i zarzuty dla czterech nastolatków

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zarzuty posiadania środków odurzających usłyszeli w piątek czterej młodzi mieszkańcy gminy Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Trzech z nich odpowie również za nielegalną uprawę konopi. Policjanci zabezpieczyli blisko 40 porcji dilerskich marihuany, rośliny konopi oraz ponad 800 gram wilgotnego jeszcze suszu tej rośliny.

- Policjanci Wydziału Kryminalnego zamojskiej komendy w czasie kontroli pojazdu marki Volkswagen, którym poruszali się trzej młodzi mężczyźni znaleźli przedmioty wykorzystywane do dystrybucji narkotyków. Ponadto jeden z nich próbował oddalić się z miejsca kontroli wyrzucając międzyczasie niewielki przedmiot. Mundurowi szybko udaremnili próbę ucieczki 18-latka z gminy Szczebrzeszyn, odnaleźli również odrzucony przez niego przedmiot, który okazał się woreczkiem z zawartością suszu roślinnego. Badanie wykazało, że jest to marihuana, z której można byłoby wykonać prawie 40 dilerskich porcji narkotyku - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Niewielkie ilości narkotyków posiadał również 17-latek z gminy Zwierzyniec, który poruszał się kontrolowanym volkswagenem. W toku dalszej pracy nad sprawą policjanci w miejscu zamieszkania 17-latka odnaleźli schowane nasionka konopi indyjskich innych niż włókniste, a na terenie nieużytków rolnych oddalonych kilkadziesiąt metrów od miejsca zamieszkania młodzieńca sadzonki nielegalnych roślin - dodaje rzeczniczka.

Trzeci z młodych mężczyzn, który kierował volkswagenem – 19-latek z gminy Szczebrzeszyn naruszył przepisu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na nieużytkach rolnych prowadził dwie niewielkie uprawy konopi innych niż włókniste. Jedną uprawiał wspólnie z 18-letnim kolegą z gminy Szczebrzeszyn. Podczas przeszukania użytkowanego przez 18-latka pustostanu mundurowi ujawnili również ponad 800 gram wilgotnego jeszcze suszu konopi.

Policjanci zlikwidowali uprawy i zabezpieczyli nielegalne rośliny oraz susz.

Czterej młodzieńcy w piątek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Ponadto trzech z nich odpowie również za nielegalną uprawę. O dalszym losie nastolatków zdecyduje sąd, który zgodnie z zobowiązującymi przepisami może orzec karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us