Reklama

Tekturowe tablice rejestracyjne i ucieczka przed policją

foto: Policja foto: Policja

20-letni motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym radiowozem. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy na motocykl a tablice rejestracyjne pojazdu należą do ciągnika rolniczego.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Uchanie w powiecie hrubieszowskim.

Motocyklista wyprzedził policyjny radiowóz na linii podwójnej ciągłej. Policjanci próbowali go zatrzymać  ale kierowca nie zareagował na sygnał do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać.

Po drodze motocyklista kilkukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym oraz nie zastosował się do znaku „Stop”. Następnie w miejscowości Teratyn skręcił w drogę gruntową gdzie nie zapanował nad pojazdem i przewrócił się na trawę.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a tablice rejestracyjne umieszczone na pojeździe należą do ciągnika rolniczego. Kierowca tłumaczył, że znalazł je w przydrożnym rowie po czym wyjął z plecaka tekturowe tablice twierdząc, że te są oryginalne.

20-latek z powiatu chełmskiego odpowie za szereg popełnionych wykroczeń oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us