Reklama

Pijany z zakazem uciekał przed policją

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Kierujący oplem nie zatrzymał się do kontroli, jechał na zakazie i na dodatek w organizmie miał prawie promil alkoholu. Popełnił trzy przestępstwa, za które odpowie przed sądem.

- Wczoraj w miejscowości Rachodoszcze policjanci zamojskiej drogówki podczas patrolowania drogi zauważyli pojazd marki Opel. Kilka dni wcześniej podobnym pojazdem poruszał się kierujący, który posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia i zatrzymać kierującego oplem do kontroli. Jednak pomimo dawania wyraźnych sygnałów do zatrzymania, kierujący oplem zignorował polecenia policjantów, ominął ich i przyspieszył jazdę. Mundurowi ruszyli w pościg, który zakończył się zatrzymaniem pojazdu - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Kierujący oplem 34-letni mieszkaniec gminy Zamość od niespełna roku posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na dodatek w organizmie miał prawie promil alkoholu.

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Podobnie jak osoba, która kontynuuje jazdę pomimo polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli. Natomiast prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us