Reklama
Reklama

Nastoletni złodzieje w rękach policjantów

 Z niezabezpieczonych posesji kradli elektronarzędzia i inne przedmioty, foto: Policja Z niezabezpieczonych posesji kradli elektronarzędzia i inne przedmioty, foto: Policja

Zamojscy policjanci zatrzymali czterech 17 latków, którzy "grasowali" w miejscowości Dub i okolicach. Z niezabezpieczonych posesji kradli elektronarzędzia i inne przedmioty. Łączne straty pokrzywdzeni gospodarze oszacowali na kwotę blisko 5 tys. złotych.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałkową noc.

Dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy jednym z niezamieszkałych gospodarstw w m. Dub zaparkowało auto z podejrzanie zachowującymi się osobami, które obserwowały posesję. Policjanci udali się na miejsce i zatrzymali trzech 17-latków, mieszkańców gm. Miączyn.

Jak się okazało, tego dnia weszli oni na teren posesji w Dubie skąd skradli szlifierkę kątową, hydrauliczny lewarek i maskę spawalniczą. W tym samym czasie dokonali też kradzieży w Cześnikach Kolonii. Z niezabezpieczonej posesji ukradli miedzy innymi trójkąt ostrzegawczy i dwie lampy.

Ustalenia policjantów wskazują również, że w połowie stycznia nastolatkowie w miejscowości Miączyn Stacja dokonali kradzieży drzwi od kabiny ciągnika rolniczego. Na swoim sumieniu 17-latkowie mają również dwie inne kradzieże, których dopuścili się pod koniec stycznia. Podczas tych przestępstw wspólnie z nimi działał jeszcze jeden nastolatek - rówieśnik z gm. Miączyn. Z gospodarstw położonych w m. Dub, nastolatkowie skradli między innymi piłę spalinową, szlifierkę kątową i ponad 150 litrów oleju napędowego.

Łączne straty wyrządzone przestępczą działalnością 17-latków oszacowane zostały na kwotę blisko 5 tys. złotych. Podczas przeszukań w miejscach zamieszkania nastolatków policjanci ujawnili skradzione przedmioty. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us