Reklama

Siennica Różana: Pijany kierowca wjechał do zalewu

W wodzie stał zatopiony po dach samochód marki Volvo z włączonymi światłami, foto: Policja W wodzie stał zatopiony po dach samochód marki Volvo z włączonymi światłami, foto: Policja

O dużym szczęściu może mówić 21-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana w powiecie krasnostawskim. Kierowane przez niego volvo zjechało z drogi i wylądowało w zalewie. Utopiony po dach samochód wyciągnęli z wody strażacy. W środku nie było nikogo. Policjanci znaleźli kierowcę kilka godzin później, 21-latek był nietrzeźwy.

Przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Siennicy Różanej samochód wpadł do zalewu.

Jak informują stróże prawa, w wodzie stał zatopiony po dach samochód marki Volvo z włączonymi światłami. Wewnątrz nie było nikogo. Wszystko wskazywało na to, że kierowca wydostał się na zewnątrz i oddalił się z miejsca.

Funkcjonariusze ustalili, że autem kierował 21-letni mieszkaniec gm. Siennica Rożna. Nie zastali go jednak w miejscu zamieszkania, ale w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości na terenie powiatu chełmskiego. Podczas badania jego stanu trzeźwości młody mężczyzna wydmuchał 0,8 promila. Po wytrzeźwieniu 21-latek został przesłuchany. Przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Jak wyjaśnił, w towarzystwie znajomych wypił alkohol. A później postanowił wrócić do domu. W trakcie jazdy, jak tłumaczy, musiał „odbić” kierownicą bo inne auto wyjechało mu na drogę. Wtedy stracił panowanie nad swoim samochodem, przejechał główną drogę Chełm-Siennica Różana i wjechał prosto do zalewu.

21-latek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Musi zapłacić 1 tys. zł. grzywny, 5 tys. zł. na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym, ma też 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us