Reklama
Reklama

3 kg marihuany na przejściu granicznym w Dołhobyczowie

Narkotyki ukryte były w skrzyni biegów, foto: foto: KAS, materiał nadesłany Narkotyki ukryte były w skrzyni biegów, foto: foto: KAS, materiał nadesłany

Próbę przemytu blisko 3 kg marihuany o szacunkowej wartości rynkowej około 90 tys. złotych udaremnili funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Narkotyki ukryte były w skrzyni biegów osobówki.

- Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Dołhobyczowie przeprowadzali standardową kontrolę samochodu osobowego marki „Audi” na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie wykonywania czynności służbowych zwrócili uwagę na dziwną pracę skrzyni zmiany biegów. W związku z tym podjęli decyzję o szczegółowej rewizji auta. W jej trakcie odkryli, że pojazd… nie posiada wszystkich biegów, a śruby mocowania skrzyni noszą ślady manipulacji i maskowania. Po odkręceniu śrub okazało się, że w odpowiednio przerobionej skrzyni biegów ukryto foliowe woreczki z suszem roślinnym. Dwukrotne użycie testera do narkotyków wykazało, że jest to marihuana. Łącznie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wydobyli 54 woreczki z suszem marihuany - informuje kom. Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy został przekazany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która prowadzi dalsze czynności w sprawie. W tym roku jest to największy przemyt narkotyków udaremniony przez funkcjonariuszy lubelskiej Izby Administracji Skarbowej na granicy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us